رضا رحمانی امروز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، راهبرد اصلی کشور در شرایط کنونی را اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید داخل خواند و تصریح کرد: اولویت اول در این راستا حفظ وضعیت موجود واحدهای تولیدی و سپس فعالسازی واحدهای تولیدی راکد است.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی، توام با جنگ روانی است، اظهار داشت: شرایط جنگ روانی ایجاب می‌کند که توجه ویژه‌ای به برخی مسائل داشته باشیم که برگزاری جشن آغاز به کار و اعلام رسمی شروع فعالیت نیروهای جدیدالورود شرکت ایران ترانسفو اقدام خوبی در برابر جنگ روانی دشمن بود و این برنامه در واقع اعزام رزمنده به جبهه اقتصادی است.

رحمانی خاطرنشان کرد: تصور دشمن با اِعمال تحریم‌ها، تعطیلی تمام واحدهای تولیدی و صنعتی بود اما خوشبختانه از ابتدای شروع تحریم‌ها تا کنون حتی یک واحد تولیدی در استان زنجان بر اثر فشار تحریم‌ها تعطیل نشده است. پیروزی‌های بزرگ در جبهه اقتصادی امروز، پاداش استقامت مردم، همدلی و همزبانی بین مسئولان و وحدت بین مردم و مسئولان بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: میانگین صدور جواز تاسیس در کشور در هفت‌ماهه سال‌جاری ۱۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته که این شاخص در استان زنجان ۴۴ درصد افزایش یافته و خیلی بالاتر از میانگین کشوری است.

رحمانی خاطرنشان کرد: افزایش صدور جواز تاسیس نشان از بالا بودن علاقه‌مندی مردم به سرمایه‌گذاری است. این شاخص در سال ۹۷ نیز ۱۷ درصد در کشور و ۲۷.۷ درصد در استان زنجان نسبت به سال ۹۶ رشد داشته است. میانگین شمار صدور پروانه‌های بهره‌برداری در هفت‌ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در کشور، هشت درصد و در استان زنجان ۲۳ درصد افزایش یافته است. وجود ۳۱۵ طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان زنجان نشان می‌دهد که این استان، روند خوبی پیدا کرده است.

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی و ورزشی در استان‌های معدنی، گفت: طبق هماهنگی با وزارت راه و شهرسازی مقرر شد در مناطق دارای معدن برای ایجاد و بازسازی راه‌ها و مسیرهای مواصلاتی کمک شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند