اعضای یک خانواده ۵ نفره یمنی روز دوشنبه در حمله هوایی ائتلاف سعودی به یک خودرو در استان صعده واقع در شمال این کشور جان خود را از دست دادند.

شبکه المسیره گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی این خودروی در حال حرکت را در شهرستان «کتاف» استان صعده هدف قرار دادند که در نتیجه آن، پنج نفر از جمله یک کودک و یک زن باردار کشته شدند.

روز دوشنبه یک غیرنظامی دیگر یمنی نیز در حمله هوایی به منطقه غمار شهرستان مرزی رازح در صعده کشته شد.

شبه‌نظامیان سودانی در اسارت انصارالله

رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن روز دوشنبه گفت که نیروهای یمنی گروهی از شبه‌نظامیان سودانی را به اسارت خود درآوردند.

«عبدالقادر المرتضی» گفت که نیروهای ارتش یمن این گروه شبه‌نظامی سودانی را هفته پیش در محور «حیران» استان حجه واقع در شمال اسیر کردند.

هزاران نفر از عناصر مزدور وابسته به ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن از جمله ده‌ها سرباز و افسر ارتش سعودی، در عملیات «نصر من الله» ارتش یمن در محور نجران واقع در جنوب عربستان به اسارت درآمدند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در تشریح عملیات نصر من الله گفت که «در این عملیات، هزاران نفر که بیشتر آنها خیانت‌‌کار هستند از جمله صدها فرمانده، سرباز و افسر سعودی به اسارت گرفته شدند».

کشته شدن ۶ نظامی سعودی در جنوب عربستان

رسانه‌های سعودی دوشنبه شب خبر دادند که شماری از نظامیان سعودی در درگیری با نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در مرزهای جنوبی عربستان از پای درآمدند.

شبکه الجزیره به نقل از رسانه‌های سعودی گزارش داد که شش نفر از نظامیان سعودی در تبادل آتش با نیروهای ارتش یمن و انصارالله در جنوب عربستان کشته شدند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند