گاهی می توان با چند راهکار ساده با مرگ زودرس مقابله کرد. درواقع می توان با کنترل برخی موارد از بروز مرگ زودرس پیشگیری کرد:

مشکل چاقی

یکی از مهمترین موارد منفی برای سلامتی شما چاقی است. چاقی می تواند تاثیری بسیار منفی بر سلامت افراد بگذارد. به همین دلیل است که پزشکان همیشه توصیه می کنند افراد برای تناسب اندام خود تلاش کنند. چاقی زمینه ساز انواع بیماری ها است. پژوهش های متعدد نشان داده اند ه بین قطر شکم و بیماری های قلبی ارتباط وجود دارد. از سوی دیگر بین دیابت و چاقی نیز ارتباط وجود دارد. بر اساس پژوهشهای متعدد چاقی بین 3 عامل مهم مرگ زودرس طبقه بندی می شود.

مشکل رژیم غذایی ضعیف

مطالعه جدیدی که در ژورنال Lancet منتشر شده ، نشان می دهد که مشکل رژیم غذایی بی کیفیت می تواند  مسئول مرگ و میر افراد باشد و حتی این عامل از سوء تغذیه خطرناک تر است. رژیم غذایی ناسالم معمولا شامل فست فودها، غاهای چرب، پر کالری، پر نمک و بسیاری از موارد مشابه می شود. پزشکان توصیه می کنند تا حد امکان از غاهای سالم و خانگی استفاده کنید و دور مصرف غذاهای یخ زده،نیمه آماده، چرب و شور و فست فودی را خط بکشید.

مشکل سیگار کشیدن

این یک راز نیست که استعمال دخانیات باعث سرطان ریه می شود ، اما بسیاری از مردم نمی دانند که این  عامل همچنین عامل اصلی بیماری های قلبی است. دکتر آن ماری ناوار در این خصوص می گوید: "خبر خوب این است که فواید ترک سیگار تقریباً بلافاصله شروع می شود و افرادی که قادر به ترک موفقیت آمیز هستند ، می توانند خطر حمله قلبی و سکته مغزی را به طرز چشمگیری کاهش دهند."

این مطلب برایم مفید است
95 نفر این پست را پسندیده اند