طرح رعد ۲۹ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تلاش ماموران پلیس پیشگیری پایتخت رقم خورد.

علی القاصی دادستان تهران در حاشیه طرح رعد ۲۹ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امنیت عمومی مردم خط قرمز ما در مجموعه دستگاه قضایی و پلیس است. 

دادستان تهران تصریح کرد: آنچه برای ما امروز در درجه اول حائز اهمیت است ایجاد امنیت و ثبات آرامش برای شهروندان در همه بخش‌ها و سطوح از جمله امنیت عمومی  است. 

وی با تاکید بر این مطلب که رویکرد دستگاه قضا ،‌برخورد جدی، قاطع، سریع و بدون اغماض با مخلین نظم و امنیت و  سارقان است اعلام کرد: ما بدون اغماض با کسانی که به اموال مردم دستبرد زده و ا منیت آنها را به مخاطره بیندازند برخورد خواهیم کرد. 

دادستان تهران افزود: در این راستا از طرف مجموعه دادسراهای تهران دستورات لازم در جهت شناسایی و دستگیری مخلین نظم و امنیت و بر هم زنندگان نظم عمومی صادر شده است تا به صورت سریع و خارج از نوبت به این امور رسیدگی شود. 

وی گفت: این دستورات نه در مورد این مرحله بلکه به صورت استمرار در دستور کار دادستانی است و برای برخورد با این قبیل مجرمین پرونده آنها در دادسراها در شعب ویژه رسیدگی خواهد شد. 

القاصی‌ در  ادامه درخصوص رویکرد دادستانی در مواجهه با سارقان سابقه‌دار تصریح کرد: کسانی که سابقه‌دار بوده و برای بار دوم و بیشتر مرتکب جرم می‌شوند پرونده انها به صورت ویژه بررسی خواهد شد و مجازات آنها به طور کامل اعمال و اجرا خواهد شد؛ در مورد سارقان سابقه‌دار، اراذل و اوباش و مخلین نظم و امنیت اعطای مرخصی و تخفیفات قانونی نخواهیم داد و بررسی خواهیم کرد تا مجازاتشان و حکم آنها به طور کامل اجرا شود. 

وی گفت: کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند دستگاه قضایی بدون هیچ ملاحظه‌ای با آنها برخورد خواهد کرد، برخورد سریع،‌قانونمند و بدون ملاحظه. 

دادستان تهران درخصوص موضوع سرقت منزل یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: آن موضوع در حد گزارش و اعلام شکوائیه اولیه است که ارائه شده و ما در حال بررسی هستیم. 

وی به کشفیات طرح رعد ۲۹ پرداخت و گفت: هم شاهد دستگیری مجرمان و هم کشف مشروبات الکلی، اموال مسروقه و مواد مخدر هستیم که اکثرا به صورت باندی و توسط سارقان سابقه‌دار صورت گرفته است که پرونده آنها در  اسرع وقت و خارج از نوبت و به صورت ویژه بررسی خواهد شد. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند