رضا رحمانی وزیر روز پنجشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان بم افزود: ۱۷ ماه جنگ اقتصادی علیه کشور آغاز شده و در این شرایط واردات خودرو را ممنوع کردیم اما واردات قطعه توسط دشمن ممنوع شده، صادرات مواد خام آزاد و صادرات محصول تحریم است.

وی با بیان اینکه برخی از صنایع در شرایط تحریم رونق گرفته اما در نقاطی از جمله خودرو دچار مشکل شدیم اظهار داشت: روحیه جلوگیری از بیکاری کارگران شرکت‌های خودروسازی کرمان روحیه رزمندگی و جهادگری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قطعه سازی کرمان به ایران خودرو و سایپا وصل می شود و با بستن چند قرارداد با این شرکت‌ها این منطقه فعال می‌شود.

وی بیان کرد: طرح نهضت ساخت داخل را امسال راه‌اندازی کردیم و در قالب یک لایه آن ۱۰ میلیارد دلار واردات را به ساخت داخل تبدیل می کنیم که از این میزان یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار مربوط به خودرو است و باید همه افراد در این زمینه بسیج شوند.

رحمانی افزود: تولید برای وزارت صنعت مهم است و امکانات خوبی در منطقه ارگ جدید بم ایجاد شده و امکانات این منطقه برای کشور سرمایه و قابل توسعه است.

وی با اشاره به فرصت خرما در منطقه بم گفت: خرما به عنوان یک برند ملی شناخته می‌شود و در این زمینه می‌توانیم با فراوری و بسته بندی، تولید محصولات متنوع را در برنامه قرار دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خرمای بم ظرفیت ارزش افزوده بیشتر را دارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت با وجود منابع اندک، اعتباری برای این حوزه تخصیص می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند