«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت که وی این آمادگی را دارد که  طرح پیشنهادی رئیس جمهور ایران برای ایجاد ثبات و آرامش در خلیج فارس را گوش دهد.

ترامپ که در جریان یکی از سفرهایش صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره طرح پیشنهادی روحانی گفت: «من همواره آماده‌ام. برنامه‌ای برای دیدار با رئیس جمهور ایران ندارم، اما همواره آماده‌ام. آنچه آن‌ها می‌خواهند را گوش می‌دهم، اما برنامه‌ای برای دیدار ندارم.»

حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران صبح روز یکشنبه و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه نیروهای مسلح که در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت:طرحی را در روزهای آینده در سازمان ملل متحد پیش‌ِروی جهانیان خواهیم گذاشت که ایران با همکاری کشورهای منطقه می‌تواند و اعلام می‌کند که امنیت منطقه، خلیج فارس و دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه به‌وجود خواهد آورد و به دنیا اعلام می‌کند حضور نیروهای خارجی برای منطقه و آبراه‌های جهانی و امنیت کشتیرانی و امنیت نفت و انرژی مشکل‌زا است ولی مسیر ما ایجاد وحدت و هماهنگی با کشورهای منطقه است.

 

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند