بن د پیر، دبیر Channel ۴ News گفت: تیمی از خبرنگاران به دعوت دفتر نخست وزیری انگلیس به بیاریتز فرانسه محل برگزاری نشست گروه ۷  سفر کردند. اما مشاوران دفتر نخست وزیری بعدا اعلام کردند که به دلیل انتقادات دوروتی بن، رییس خبر این شبکه از بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس مصاحبه  لغو شده است.

وی افزود: پس از آنکه اعلام شد کمبود وقت دلیل لغو این مصاحبه بوده،شبکه خبری در صدد شفاف‌سازی برآمده است.

این اختلافات پس از آن صورت گرفت که دوروتی برن هفته گذشته هشدار داد که سیاستمداران از جمله بوریس جانسون و جرمی کوربین تاکتیک‌های ترامپ را پیش گرفته‌اند و برای اینکه زیر ذره‌بین قرار نگیرند در برنامه‌های بزرگ خبری حضور پیدا نمی‌کنند.

دوروتی برن در جریان سخنرانی در فستیوال تلویزیونی ادینبرگ گفته بود: چه کار باید انجام دهیم وقتی که یک دروغگوی سرشناس نخست وزیرمان شده است؟

این شبکه خبری در صفحه توییتر خود نوشت: علی‌رغم آنکه به تیمی از خبرنگاران این شبکه گفته شده بود که برای مصاحبه به شهر بیاریتز سفر کنند، مصاحبه برنامه‌ریزی شده با بوریس جانسون لغو شد و این در حالی است که بوریس جانسون روز یکشنبه در حاشیه نشست گروه ۷ در این شهر با گروهی از رسانه‌ها از جمله بی بی سی و آی تی وی مصاحبه کرد.

این شبکه در توییت دیگری نوشت: تصمیم دفتر نخست وزیری انگلیس به دنبال انتقادات دوروتی برن مبنی بر این‌که جانسون همانند ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه دسترسی رسانه‌ها را محدود می‌کند، اتخاذ شد. دلایل دفتر نخست وزیری برای لغو این مصاحبه مختلف است به طوری که یکی از مشاوران ارشد نخست وزیر می‌گوید که این مصاحبه به خاطر سخنرانی برن لغو شده است.

منابع دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرده‌اند که آنها از سخنرانی برن در فستیوال تلویزیونی ادینبرگ ناراحت شدند، اما تصمیم گرفتند تا اقدامی انجام ندهند.

با این حال، همین منابع اعلام کردند که مصاحبه برن با شبکه اسکای نیوز از مرز بی‌طرفی رسانه‌ای عبور کرد. این اقدامات همچنین برای رد کردن این ایده که بوریس جانسون از شفاف‌سازی طفره می‌رود اتخاذ شدند و دفتر نخست وزیری انگلیس اشاره کرد که جانسون با طیفی از رسانه‌های دیگر مصاحبه کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند