پمپئو در بخشی از صحبت هایش به موضوع آزادی ادیان در ایران اشاره کرد و مدعی شد که اگر کسی بخواهد در ایران دین خود را تغییر داده و مسیحیت را انتخاب کند با مجازات مرگ مواجه می شود.

وی سپس به سراغ رمزگشایی از شعار مرگ بر اسرائیل در ایران رفت و مدعی شد: یک دکترین غیر قابل تحمل در ایران موجب شده تا ایرانی ها برای چهار دهه شعار مرگ بر اسرائیل سر بدهند، این شبیه همان چیزی است که سال های خیلی خیلی دور زمانی که ایران امپراطوری فارس (پرشیا) نام داشت در آن رخ می داد.

 

پمپئو برای توضیح بیشتر در این رابطه به کتاب استر اشاره کرد و گفت: کتاب استر در این رابطه به ما می گوید که در حدود قرن پنجم قبل از میلاد مسیح، خشایار شاه پادشاه ایران مشاوری متعصب به نام هامان داشته که وی بدنبال کشتار همه یهودیان بوده است. این فرد بصورت محرمانه با مهر شاه نامه هایی را برای فرمانداران نقاط مختلف ایران ارسال می کرد و از آنها می خواست تا مردم علیه یهودیان قیام کنند. ما باید قدردان ملکه استر باشیم که مداخله کرده و از شاه خواست تا به یهودیان رحم کند و بدین ترتیب توطئه هایمان خنثی شد و امروز ما عید یهودی پوریم را به همین مناسبت جشن می گیریم.

مایک پمپئو که در نشست «مسیحیان متحد برای اسرائیل» شرکت کرده بود مدعی شد: «اسرائیل تنها کشور آزاد در خاورمیانه (غرب آسیا) محسوب می‌شود و اعلامیه استقلال آن در بردارنده آزادی دین و آموزش برای همگان است. دولت آمریکا برای حمایت از مسیحیان عراق و دیگر نقاط دنیا تلاش کرد.»

پمپئو همچنین مدعی شد: «تهران مانع از آزادی دیانت شهروندان خود می‌شود و ما برای تمامی مظلومان ایران دعا می‌کنیم! ما اقدام به اعمال سخت‌ترین بسته تحریمی علیه ایران کرده ایم و کارمان هنوز پایان نیافته است. ما جلوی دستیابی ایران به اموالی را که می‌خواست برای نابودی اسرائیل به کار بگیرد گرفته ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند