روزنامه سان گزارش داد، عمارت ۶ هکتاری واقع در گرینویچ در ایالت کنتیکت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همسر اولش ایوانا در آن زندگی می‌کردند، هم اکنون با ۲۹ درصد زیر قیمت به حراج گذاشته شده است.

این عمارت اعیانی که شباهت زیادی به کاخ سفیدی که رئیس جمهور آمریکا هم اکنون در آن زندگی می‌کند، دارد نخستین بار در سال ۲۰۰۹ با قیمت ۵۰ میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

مالکان کنونی این عمارت به نام‌های «رابرت استرنبرگ» و همسرش «سوزان»، این کاخ را در سال 1998 با قیمت 15 میلیون دلار از ایوانا ترامپ خریداری کردند و از سال 2009 تاکنون در تلاش هستند این عمارت بزرگ را به فروش برسانند. این عمارت در سال 2009 با قیمت 50 میلیون دلار به فروش گذاشته شد. قیمت آن در سال 2014 و 2015 به 54 میلیون دلار افزایش یافت؛ اما با ورود ترامپ به رقابت‌های انتخاباتی سال 2016، قیمت این ملک به 45 میلیون دلار کاهش یافت. پس از آن این عمارت به مدت یک سال از فهرست املاک فروشی بازار حذف شد و مجددا اوایل سال 2018 به قیمت 45 میلیون دلار به فروش گذاشته شد.

مالکان این عمارت که هنوز موفق به فروش آن نشده اند، هم اکنون این عمارت را 29 درصد زیر قیمت یعنی 38.5 میلیون دلار به حراج گذاشته‌اند.

دونالد و ایوانا ترامپ این کاخ را در دهه 1980 به قیمت 4 میلیون دلار خریداری کردند. این عمارت دارای 8 اتاق خواب، 13 حمام، زمین تنیس، چمن سبز برای بازی گلف، یک اسکله خصوصی، استخر روز باز و سرپوشیده و سالن نمایش فیلم است. این ملک در سال ۱۹۳۹ برای «رابرت هیلاس»، رئیس سابق شرکت «سوپر هیتر» نیویورک ساخته شده بود. 

ایوانا ترامپ اهل جمهوری چک است که از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۲ همسر رئیس جمهور آمریکا بوده است. دونالد ترامپ جونیور، ایوانکا ترامپ و اریک ترامپ هر سه فرزند ایوانا هستند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند