به گزارش روز یکشنبه تارنمای آمریکایی آکسیوس، وی روز شنبه در مصاحبه با برنامه «این هفته» شبکه خبری «ای بی سی نیوز» ، مقامات کره شمالی را به &#۳۹; عوام فریبی &#۳۹; متهم کرد و گفت : ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا چین و کشورهای حاشیه اقیانوس آرام را وادار کنیم تا حد ممکن کره شمالی را تحت فشار قرار داده و به وضوح نشان دهند که دیگر نمی توانند به این روش ادامه دهند.

وی به مذاکرات ترامپ با رهبر کره شمالی اشاره کرد و گفت : این تنها حوزه ای است که ترامپ را به خاطر آن سرزنش نمی کنم. مذاکره با رهبر کره شمالی اقدام درستی بود .

آکسیوس نوشت: اظهارات سندرز درباره نیاز به اعمال فشارحداکثری علیه «کره شمالی» ، به دنبال اقدام پیونگ یانگ در پرتاب موشک کوتاه بُرد مطرح شده است.

ترامپ در توئیتی نوشت: من به طور کامل ظرفیت بزرگ اقتصادی کره شمالی را درک می کنم و اقدامی برای مداخله یا پایان دادن به آن نخواهم کرد. کیم (جونگ اون) (رهبر کره شمالی) همچنین می داند که من در کنار او هستم و نمی خواهد از وعده ای که به من داده تخطی کند. توافق اتفاق خواهد افتاد!

به گزارش ایرنا، با گذشت دو دور مذاکرات سران آمریکا و کره شمالی، و تبلیغات گسترده ترامپ درباره توفیقاتی که در مذاکره با پیونگ یانگ داشته است، کره شمالی، صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت این موشک ها را از پایگاه نظامی واقع در خلیج هودو شلیک کرد که مسافتی حدود ۷۰ تا ۲۰۰ کیلومتر را پیمودند.

ترامپ و کیم جونگ اون، خرداد ماه سال گذشته در سنگاپور بر سر اقداماتی برای بهبود روابط دو کشور از طریق غیراتمی شدن شبه جزیره کره، لغو تحریم های آمریکا و کمک ایالات متحده به توسعه سریع اقتصادی کره شمالی مذاکره کردند و به توافق اصولی دست یافتند.

آنها همچنین چهارشنبه هشتم اسفند سال گذشته برای دومین بار در هانوی پایتخت ویتنام دیدار کردند، دیداری که ناکامی و توقف گفتگو ها را به دنبال داشت. ترامپ گفت علت ناکامی اجلاس ویتنام درخواست لغو کل تحریم‌ها از سوی اون آن هم پیش از امحای کامل تاسیسات هسته‌ای کره‌شمالی بوده است.

سندرز که نامزد حزب دموکرات در انتخابات مقدماتی است از مخالفان سیاست های داخلی و خارجی ترامپ به ویژه در زمینه مداخله در جنگ های خارجی از جمله جنگ یمن به سرکردگی عربستان است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند