سعید موتمنی افزود: در روزهای گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع مدل خودروهای داخلی و خارجی هستیم.

وی گفت: متاسفانه به دلیل عرضه نشدن خودرو از سوی خودرو سازان شاهد افزایش بیش از حد خودرو هستیم و به عنوان مثال خودروی سراتو از ۲۳۰ میلیون تومان به ۳۶۰ میلیون تومان رسیده و خودروی پژو ۲۰۶ از ۷۰ میلیون به بالای ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی در خصوص قیمت خودروهای خارجی هم گفت: بازار خودروهای خارجی هم تحت تاثیر خودروی داخلی با افزایش قیمت روبرو است به طوری که خودروی سانتافه از حدود ۷۰۰ میلیون تومان به بالای ۱ میلیارد تومان رسیده.

وی گفت: خودرو سازان اگر به اندازه کافی خودرو به بازار عرضه کنند شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خواهیم بود و این فضا قابل کنترل است.

همچنین در رصد میدانی از بازار کسبه این صنف می‌گفتند: افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر بی سابقه بوده و قیمت‌ها ساعتی بالا می‌رود به عنوان مثال خودروی مزدا ۳ از ۳۵۰ میلیون تومان به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.

کاسب دیگری می‌گفت: امروز اگر خودرو را ۲۰۰ میلیون بفروشیم فردا باید همان خودرو را ۳۰۰ میلیون تومان بخریم و در این فضا کاسبی غیر ممکن است.

کاسب دیگری گفت: نمایشگاه ما خالی است و به جای ماشین تعدادی موتور برای فروش گذاشته ایم.

یکی دیگر از کاسب‌ها گفت: بیشترین تحریک افزایش در بازار خودرو از طریق فضای مجازی است و متاسفانه هیچ نظارتی بر آن نیست و هر کس هر قیمتی که بخواهد تعیین می‌کند.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند