ناوگروه نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوهای موشک‌انداز جوشن و سپر که به منظور تحکیم روابط بین‌الملل از ناوگان شمال به کشور قزاقستان اعزام شده بود، پس از سه روز اقامت و انجام مراسم‌های رسمی، صبح امروز از پایگاه دریایی شهر اکتائو جدا و به سمت ایران از عزیمت کرد.

ناخدا‌یکم حسین حریری وابسته نظامی ایران در قزاقستان با اشاره به استقبال خوب فرماندهان و کارکنان پایگاه دریایی اکتائو از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش، گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مقامات قزاقستان پیش‌بینی‌های لازم برای دید و بازدیدهای رسمی و غیر رسمی در مدت اقامت ناو گروه انجام که در این راستا نتایج بسیار مهم و ارزشمند را به همراه داشت.

وی با اشاره به بازدید فرمانده و جمعی از کارکنان ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با  استاندار قزاقستان، از آمادگی این مقام  جهت همکاری و روابط موثر نیرو‌های دریایی دو کشور خبر داد و گفت: استاندار قزاقستان در این دیدار دریای شمال  را به عنوان  دریای صلح و دوستی نام برد و از همه کشورهای حاشیه این دریا، صلح و دوستی و همکاری پایدار را خواستار شد.

بنابر این گزارش، فرمانده پایگاه دریایی اکتائو نیز نیز در این مراسم با بیان اینکه دریا به عنوان خانه دوم ما است، خاطرنشان کرد: از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در این پایگاه بسیار خوشحال و خرسند هستیم و تحکیم روابط بین دو کشور مستلزم حضور ناوگروه‌ها در بنادر یکدیگر است.

گفتنی است، برگزاری مسابقات ورزشی و بازدید از بناهای تاریخی از دیگر برنامه‌های ناوگروه در مدت اقامت خود در شهر کشور قزاقستان بود. 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند