سرهنگ حسین محمدپور از اجرای محدودیت ترافیکی در دو محور رشت - قزوین و آستارا -‌ اردبیل خبر داد و اظهار داشت: تا ساعت ۲۴ امشب ۲۹ اسفند رفت و آمد هر گونه تریلر و کامیون سنگین در دو جاده مواصلاتی یاد شده ممنوع است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان از توقیف خودروهایی که به محدودیت‌های ترافیکی اعلام شده پلیس بی‌توجه هستند خبر داد و عنوان کرد:‌ اگر کامیونی امروز در دو محور یاد شده تردد کند توسط پلیس متوقف می‌شود بنابراین از رانندگان انتظار داریم نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند.

محمدی با بیان اینکه تردد کامیون‌های حامل مواد سوختی و فاسدشدنی در محورهای رشت - قزوین و آستارا -‌ اردبیل بلامانع است تصریح کرد: محدودیت تردد خودروهای سنگین از ساعت ۷ امروز با هدف تسهیل در رفت و آمد مسافران نوروزی در دو جاده مواصلاتی گیلان آغاز شده است.

وی وضعیت ترافیک راه‌های ورودی به استان گیلان را برشمرد و ابراز داشت: کلیه جاده‌های منتهی به گیلان با ترافیک پرحجمی مواجه هستند اما با وجود ورودی‌های بسیار زیاد و به علت حضور مستمر پلیس در کل استان مشکل خاصی در تردد خودروها ایجاد نشده و ترافیک به صورت روان در جریان است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان بارش برف در محورهای کوهستانی استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:‌ از دیشب بارش برف در محورهایی نظیر اسالم به خلخال،‌ سیاهکل به دیلمان و گردنه حیران آغاز شده است به همین علت استفاده از زنجیر چرخ الزامی است.

محمدی با تأکید بر اینکه بارش برف در برخی از محورهای کوهستانی استان گیلان قطع شده است خاطرنشان کرد: از تمام رانندگان خودروها و وسائط نقلیه تقاضا داریم حین تردد در محورهای گیلان به ویژه در جاده‌های کوهستانی استان رعایت نکات ایمنی ترافیکی را جدی‌تر بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در ۲۴ ساعت گذشته حادثه منجر به فوت در محورهای گیلان رخ داده است یا خیر اظهار داشت: از دیروز تاکنون حادثه این‌چنینی در جاده‌های گیلان اتفاق نیافتاده است و امیدواریم در روزها و ایام تعطیلات نوروزی پیش‌رو شاهد حوادث دلخراش نباشیم.