«شاه محمود قریشی» روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با عادل الجبیر وزیر مشاور سعودی در امور خارجه در اسلام آباد در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درخصوص مواضع ایران پس از حمله تروریستی اخیر در جاده خاش-زاهدان، گفت: ما به شدت نسبت به این حادثه ناراحت هستیم و آن را قویا محکوم می کنیم.

وی با اشاره به گفت وگوی تلفنی روز گذشته خود با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، افزود: من به همتای ایرانی خودم اطمینان دادم که پاکستان همواره چنین اقدامات را رد و آن را محکوم می کند.

قریشی تاکید کرد، جمهوری اسلامی ایران همسایه پاکستان است و ما هرگز هیچ مشکلی برای همسایه خود ایجاد نمی کنیم.

 

وی افزود، پاکستان به حق حاکمیت و تمامیت ارضی ایران احترام می گذارد و ما اطمینان داریم که ایران نیز همین سیاست را در قبال ما دارد.

وزیر خارجه پاکستان خاطر نشان ساخت، اگر مسائلی وجود داشته باشد ما می توانیم با بحث و همکاری به آن بپردازیم، اگر شواهدی (درخصوص حمله زاهدان) نیز باشد ما آماده ایم تا در صورت مطرح شدن آن همکاری مفید انجام دهیم.

وی افزود، ایران و پاکستان با چنین مسائلی در گذشته نیز روبرو بوده و با کمک و همکاری دوجانبه این مسائل را حل کرده و ما در آینده نیز این روند را ادامه خواهیم داد.

 

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان روز گذشته در تماس تلفنی با محمد جواد ظریف از اعزام یک هیئت تخصصی برای گفت و گو با مقامات کشورمان درباره حادثه تروریستی اخیر خبر داد.

به گزارش ایرنا، در پی حادثه تروریستی ۲۴ بهمن ماه در جاده خاش - زاهدان که منجر به شهادت ۲۷ نفر از مرزبانان سپاه پاسداران و زحمی شدن ۱۲ نفر شد، خانم رفعت مسعود سفیر پاکستان توسط دستیار وزیر و مدیرکل آسیای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد.