عکس‌هایی از اعتراض شدید سرخ‌ها به عملکرد موعود بنیادی‌فر توسط عکاسان ورزشی شکار شد که جامعه فوتبال را تحت تأثیر قرار داد. عصبانیت سرخپوشان به حدی بود که مورد اعتراض بازیکنان استقلال نیز قرار گرفت و آن‌ها پس از باخت مقابل تراکتورسازی در تبریز، مصاحبه‌هایی علیه قرمزپوشان انجام دادند و نسبت به اینکه چرا بازیکنان پرسپولیس به این شکل باید به داوران اعتراض کنند و هیچ جریمه‌ای نشوند، معترض بودند. 

در این مورد با چند بازیکن پرسپولیس به صحبت پرداختیم. البته پرسپولیسی‌ها می‌گویند هرگز اعتراض‌شان از حد عادی خارج نشده ولی اگر هم این اتفاق افتاده باشد، به خاطر عملکرد داور بوده و آن‌ها «بیمار» نیستند که بخواهند بی‌خود و بی‌جهت به قاضی میدان معترض شوند. آن‌ها رفتاری از داور دیدند که باعث عصبانیت‌شان شد و البته این قضیه را در مصاحبه‌های پایان بازی نیز بروز دادند. کمال کامیابی‌نیا گفته بود: «بعد از صحنه‌ای که مشخصاً پنالتی به سود ما گرفته نشد، من به کمک‌داور اعتراض کردم، اما متأسفانه داوران با بازیکنان اصلاً خوب حرف نمی‌زنند. آن‌ها جوری با ما بازیکنان صحبت می‌کنند که انگار طلبکار هستند. خیلی بد حرف می‌زنند. در آن صحنه، واقعاً از لحن داور متعجب شدم. اگر قرار باشد وضعیت داوری‌ها این‌گونه باشد همه تیم‌ها متضرر می‌شوند چراکه هیچ تیمی از وضعیت داوری‌ها راضی نیست!» 

شجاع خلیل زاده نیز شبیه همین حرف‌ها را به زبان آورد که نشان از ادبیات و لحن خشن داوران در مواجهه با بازیکنان داشت. 

اما یکی دیگر از بازیکنان پرسپولیس، ماجرای جالبی برای‌مان تعریف کرد. او گفت: «در دقیقه ۲۱ بازی، همان پنالتی معروف رقم خورد، اما داور هیچ توجهی به آن نداشت و خیلی راحت از کنار این پنالتی عبور کرد تا حق‌مان ضایع شود. هر قدر هم اعتراض کردیم، فایده نداشت. واقعاً تعجب کردیم، چون داور نمی‌گفت پنالتی نبود، بلکه فقط می‌گفت پنالتی نمی‌گیرم! وقتی این اتفاق پیش آمد، همه بازیکنان از کوره دررفتند و بازی را با عصبانیت شدید ادامه دادیم. انصافاً پنالتی بود ولی هنوز نمی‌دانیم داور چرا پنالتی نگرفت. قسم می‌خورم برای هر تیمی این اتفاق رخ دهد، بازیکنانش عصبانی می‌شوند و واکنش‌های ما طبیعی بود.» 

بد نیست بدانید پرسپولیسی‌ها معتقدند بعد از بازی با ذوب‌آهن در نیم‌فصل اول، داوری‌ها علیه‌شان شد و همه بازی‌ها، داوران با ذهنیت‌های دیگری وارد زمین می‌شوند. همین امر سبب شده عصبانی باشند و به شدت از داوران انتقاد کنند. با این حال، رفتار سرخپوشان با انتقاد اهالی فوتبال مواجه شده و ممکن است کارت‌های دیگری به خاطر اعتراض به داوران برای بازیکنان پرسپولیس رقم بخورد و باعث محرومیت‌های بیشترشان شود.