روزنامه هاآرتص در مطلبی پیش بینی کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۹ هیچک در مسند قدرت باقی نخواهند ماند و مجبور به کناره گیری از مقام خود خواهند شد.

این روزنامه صهیونیستی در ابتدا مطلب خود را اینگونه آغاز کرد: پیش بینی مهم برای سال ۲۰۱۹ این است که در اولین روز سال بعدی میلادی (۲۰۲۰) نه بنیامین نتانیاهو و نه دونالد ترامپ هیچکدام دیگر در مسند قدرت نخواهند بود.

هاآرتص در ادامه این مطلب می نویسد بسیار ناراحت کننده است که آمریکا از سوی یک فرد «فرومایه و کریه» و رژیم صهیونیستی از سوی فردی «پَست» اداره می شود. این روزنامه جایگزین های بعدی نتانیاهو و ترامپ را هم مورد تائید قرار نمی دهد، اما می نویسد: «به سختی می توان تصور کرد که فردی بتواند به اندازه نتانیاهو و ترامپ آسیبی تا این حد مهلک و عمیق به آمریکا، اسرائیل و به طور کلی به مفاهیم دموکراسی، برابری، اتحاد و امید وارد کند.»

در ادامه این مطلب، هاآرتص یادآور می شود که دلایل بسیاری وجود دارد تا به این باور رسید که نتانیاهو و ترامپ در سال ۲۰۱۹ مجبور به کناره گیری از قدرت خواهند شد.

در خصوص رئیس جمهور آمریکا، اکثریت قدرتمند دموکرات‌ها در کنگره جدید این کشور این هفته کرسی های خود در کنگره در اختیار گرفته و تحقیقات و بررسی‌های زیادی را درباره ترامپ، خانواده او و وابستگان  و روابط او صورت خواهند داد. تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله ادعایی روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا، در کنار پیگردهای قانونی می تواند آینده سیاسی ترامپ را بیشتر در معرض خطر قرار دهد. حتی ممکن است رئیس جمهور آمریکا همانند ریچارد ریکسون، رئیس جمهور اسبق این کشور به طور شرم آوری مجبور به ترک قدرت شود.

این روزنامه صهیونیستی اینگونه ادامه می‌دهد: اما درباره نخست وزیر اسرائیل مجموعه ای از چالش ها مطرح است. علی‌رغم افزایش لاف زنی ها و ادعاهایش، نتانیاهو آینده سیاسی خود را به یک اصل قانونی گره زده است که ممکن است بسیار مورد چالش قرار گیرد و از سوی دادگاه عالی اسرائیل  لغو شود و آن اصل قانونی این است که حتی نخست وزیری که علیه او اعلام جرم صورت گرفته می تواند در قدرت باقی بماند. این در حالی است که این اصل قانونی ممکن است برای همیشه کنار گذاشته شود.

نتانیاهو که همواره بر شانس و اقبال خود متکی است ممکن است بزودی بخش زیادی از این خوش شانسی را بر باد رفته ببیند. بسیاری از نزدیکان او و قابل اعتمادترین مشاورانش یا تبدیل به شاهدانی علیه او در دادگاه شدند یا اینکه او را با ناراحتی ترک کرده اند. وفادارترین و مطمئن ترین وکلای او فوت کرده اند. پرونده های فساد مالی او، نیز که از سوی دادستانی رژیم صهیونیستی در حال بررسی است، بر این موضوع دامن می زند.