علیرضا بیرانوند حضور پررنگی در تمرینات تیم ملی دارد. او را می‌توان شادترین و باروحیه‌ترین بازیکن اردوی قطر دانست که سعی می‌کند حس خوب و انرژی مثبت خود را به سایر ملی‌پوشان منتقل کند. در حاشیه تمرین دیشب تیم ملی گفت‌وگویی با سنگربان شماره یک تیم ملی انجام دادیم.

شرایط تیم را مطلوب می‌بینی؟

بله، خدا را شکر همه مربیان و بازیکنان یکدل هستند و یک هدف مشترک دارند و به دنبال موفقیت تیم ایران هستیم. تمرینات خوبی را در فضایی حرفه‌ای انجام داده‌ایم، به جام ملت‌ها نزدیک شده‌ایم و باید از روزهای باقی‌مانده بیشترین استفاده را ببریم.

هرکس در خلوت خودش درباره آینده فکر و تصویرسازی می‌کند. می‌دانیم صادقانه صحبت می‌کنی، برای همین دوست داریم بدانیم علیرضا بیرانوند درباره سرنوشت تیم ملی در جام ملت‌ها در خلوت خودش چه افکاری دارد؟

هدف ما مشخص است؛ زمانی که از روسیه به ایران برگشتیم، می‌دانستیم بعد از جام جهانی باید به فکر موفقیت در جام ملت‌ها باشیم. از روزی که وارد قطر شدیم تا برای آماده‌سازی اردو برگزار کنیم، خود من سعی کردم خوش‌بین باشم و حقیقتاً باید بگویم در ذهنم و دلم می‌گویم ان‌شاءالله به فینال می‌رسیم و یک اتفاق خوب در مسابقه فینال باعث می‌شود در امارات کاپ قهرمانی جام ملت‌ها را بگیریم. در واقع امید زیاد و حس خوبی دارم که با موفقیت کارمان را به پایان خواهیم رساند. صدالبته می‌دانیم حریفان قدرتمندی داریم، مدعیان باسابقه‌ای که در مراحل بالاتر به عنوان حریف مقابل ما قرار می‌گیرند و به هیچ‌وجه حق نداریم تیمی را دست‌کم بگیریم، اما من به شخصه فقط به قهرمانی فکر می‌کنم.

چقدر خوشبین هستی در پایان جام ملت‌ها عنوان بهترین بازیکن جام به یکی از بازیکنان خودمان برسد؟

ما تلاش می‌کنیم در پایان مسابقات عنوان بهترین به نام ایران برسد. ما یک تیم هستیم و تلاش می‌کنیم بهترین بازیکن جام و بهترین تیم جام به نام ایران باشد.

تساوی مقابل فلسطین نگران‌کننده نبود؟

احساس می‌کنم این نتیجه به موقع اتفاق افتاد. نیاز بود این بازی تدارکاتی با تساوی به پایان برسد تا با احساس مسئولیت بیشتری کارمان را دنبال کنیم. در فوتبال هیچ حریفی را نباید دست‌کم گرفت. ما حریف را دست‌کم نگرفتیم و در بازی‌های تدارکاتی نتیجه‌گیری در اولویت قرار ندارد، با این حال این تساوی شاید برای خود من هم لازم بود.

حدود یک هفته به شروع کار ما باقی مانده، فردا هم یک بازی تدارکاتی با قطر داریم. شرایط را چطور می‌سنجید؟

تیم ملی روی برنامه مشغول آماده‌سازی است. در بازی تدارکاتی فردا هم اهداف تاکتیکی و آماده‌سازی دنبال می‌شود تا ان‌شاءالله طبق برنامه مدنظر کادر فنی وارد مسابقات رسمی‌مان در جام ملت‌ها شویم. در این مدت حس خوب مردم و دوستداران تیم ملی هم به ما منتقل می‌شود و امیدواریم در خاتمه کار همه خوشحال و راضی باشیم.

این مطالب را هم از دست ندهید:

گوچی مدیران پرسپولیس را عصبانی کرد

هدیه ویژه فدراسیون فوتبال به AFC و کارلوس کی‎روش/ عکس

کی‌روش: توقع این کمپین کثیف را نداشتم!