بعضی‌ها برای این که بتوانند یک خودروی خوب با قیمت مناسب بخرند به سراغ بازار خرید محصولات دست دوم می‌روند. عموما خودروهای دست دوم به دلیل این که صفر نیستند قیمت پایین‌تری دارند اما این روش همیشه جواب نمی‌دهد مخصوصا وقتی می‌خواهید بعضی از خودروهای مرسدس بنز را خریداری کنید. مرسدس بنزی که در این خبر آمده است نیز از این قضیه پیروی می‌کند. این خودرو یک مک‌لارن Stirling Mos SLR است. این خودرو در سال 2009 ساخته شده است و هنوز هم یکی از خاص‌ترین محصولات بنز و مک‌لارن است. خب با توجه به این خاص بودن می‌شود قیمت آن را نیز حدس زد. این خودرو بسیار گرانقیمت است.

مرسدس بنز دست دومی که با قیمت نجومی به فروش می‌رسد +تصاویر

یک توضیح کوتاه درباره این خودروی بی‌نظیر می‌تواند این باشد که مک‌لارن SLR یک خودروی سوپراسپرت و پرچم‌دار مرسدس بنز در زمان خودش بوده است. دو خودرویی که الان جایگزین مک‌لارن SLR شده اند SLS AMG و بعد AMG GT هستند. برای ساخت این خودروی خاص و محدود دو شرکت مرسدس بنز و مک‌لارن با هم همکاری کرده‌اند. مطمئنا همکاری این دو شرکت نتیجه شگفت‌انگیزی خواهد داشت.

مرسدس بنز دست دومی که با قیمت نجومی به فروش می‌رسد +تصاویر

پیشرانه‌ای که در این خودرو از آن استفاده شده است از نوع V8 سوپرشارژردار بود و این پیشرانه در جلوی شاسی قرار گرفته بود. قدرتی که این دستگاه تولید می‌کرد، 600 اسب بخار بود. دیفرانسیل این خودرو نیز در قسمت عقبی آن قرار داشت که نیروی پیشرانه در آن به وسیله یک جعبه‌دنده‌ی ۵ سرعته‌ی خودکار به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کرد.

تعداد خودرویی که مرسدس بنز و مک‌لارن از مدل SLR تولید کردند بیش از 2 هزار دستگاه بودند. البته باید گفت که در میان این خودروها نسخه‌های ارتقا یافته نیز حضور داشته اند. اما خاص‌ترین آن‌ها مدل استرلینگ ماس است که از لحاظ طراحی کاملا در خارج از دنیای استانداردهای SLR است. در این خودرو خبری از سقف و شیشه جلویی نیست.

مرسدس بنز دست دومی که با قیمت نجومی به فروش می‌رسد +تصاویر

در طراحی این خودرو دماغه‌ و چراغ‌های جلو و عقب کاملا متفاوت هستند. همان طور که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید فقط دو شیشه کوچک برای منحرف کردن باد در جلوی سرنشین وجود دارد.

این خاص بودن تنها به ظاهر این خودرو ختم نمی‌شود. پیشرانه استرلینگ ماس 651 اسب بخار قدرت و 820 نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند. اگزوزهای این خودرو در دو سمت بدنه آن به صورت دوتایی قرار دارند.

مرسدس بنز دست دومی که با قیمت نجومی به فروش می‌رسد +تصاویر

اخیرا یکی از این خودروها به رنگ سفید و با تودوزی قرمز برای فروش گذاشته شده است. کارکرد این خودروی جذاب و خاص تنها ۴ هزار و ۱۰۰ کیلومتر است. فروش این سوپراسپرت فعلا با قیمت ۳ میلیون ۳۶۰ هزار دلار انجام می‌شود.