اسماعیل رادکانی رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۳ مهر ماه تا ۱۲ آبان، ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، گفت: از این تعداد ۷۰درصد مکالمه ها از ایران به عراق و ۳۰ درصد از عراق به ایران بود.

وی با بیان اینکه مراسم پیاده روی اربعین امسال با کمترین اختلال ارتباطی مواجه بود، گفت: ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین عراق و ایران طی ۱۹ روز انجام شده است.

رادکانی با تاکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، اضافه کرد: به رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار دقیقه مکالمه انجام شد، خاطرنشان کرد: بیشترین تماس ها روز ۷ آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.

رئیس کمیته تامین ارتباطات مناسبت های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین، افزود: در  این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و  در حال حاضر نیز ترافیک مکالمات بین دوکشور، به حالت عادی بازگشته است.