در ادامه مسابقات فینال و رده‌بندی ۴ وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت ۱۹:۳۰ امشب در شهر بوداپست مجارستان آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در دیدارهای رده‌بندی اوزان ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که اکبری در وزن ۷۹ کیلوگرم با شکست در دیدار رده‌بندی از کسب مدال برنز بازماند.

در وزن 79 کیلوگرم که 26 نفر حضور داشتند عزت الله اکبری در دور اول با نتیجه 10 بر 2 مقابل جانی بور، دارنده مدال نقره زیر 23 سال اروپا از فرانسه به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر 2 از سد سوسوکه تاکاتانی، دارنده مدال نقره جهان از ژاپن گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد. اکبری در این مرحله نیز با نتیجه 7 بر 4 گریگور گیریگوریان از ارمنستان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.

اکبری دارنده مدال نقره جهان ۲۰۱۳ در بوداپست مجارستان روز گذشته در نیمه نهایی و در حالیکه تا ثانیه‌های پایانی ۳ بر یک از جبرئیل حسن اف آذربایجانی پیش بود در خاک حریف نشست و در پایان با نتیجه۳ بر ۳ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

اکبری در دیدار رده‌بندی نیز با نتیجه 8 بر 8 مغلوب علی شعبان‌اُف از بلاروس شد و از کسب مدال برنز بازماند. اکبری در ثانیه پایانی حریف را خاک کرد اما بازبینی فیلم رای را برگرداند و دست نماینده ایران از مدال کوتاه ماند.

تا دقایقی دیگر علیرضا کریمی در دیدار رده‌بندی وزن 92 کیلوگرم برای کسب مدال برنز به میدان خواهد رفت.

رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم و امیرحسین مقصودی در وزن 65 کیلوگرم نیز با شکست مقابل حریفانشان حذف شدند.