در این بیانیه آمده است که پلیس فرد بیست ‌و چند ساله ای را به ظن اقدام برای ارتکاب عملیات تروریستی بازداشت و به پاسگاهی در جنوب لندن منتقل ‌کرده است. 

ساعت ۷ و ۳۷ دقیقه صبح روز سه ‌شنبه به ‌وقت محلی یک خودروی مدل فورد طوسی‌ رنگ با تعدادی عابر و دوچرخه ‌سوار برخورد و سپس به سمت موانع امنیتی پارلمان می‌کوبد. 

پلیس می‌گوید که در خودروی یاد شده فرد دیگر و سلاح پیدا نشده است. جزئیات بیشتری درباره هویت فرد بازداشت ‌شده منتشرنشده است.

نیل باسو  معاون دستیار متروپلیتین می‌گوید که مظنون با پلیس همکاری نمی‌کند.

در جریان حادثه امروز چند تن زخمی و به بیمارستان منتقل ‌شده‌اند اما وضعیت سلامتی آن‌ها نگران‌کننده نیست. پلیس خیابان‌های اطراف را مسدود و ایستگاه قطار وست مینستر را بسته است. 

واحد ضدتروریسم پلیس لندن مسئولیت تحقیق درباره این حادثه را برعهده ‌گرفته است.

براساس گزارش‌ها، نشست اضطراری اعضاء کابینه موسوم به کبری قرار است ساعاتی دیگر برگزار شود. این در حالی است که اکثر وزرا و مقام‌های ارشد این کشور در تعطیلات تابستانی به سر می‌برند. نخست‌وزیر انگلیس در سوئیس است اما به گفته منابع انگلیسی به‌صورت لحظه‌ای تحولات را دنبال می‌کند.

سال گذشته نیز بر اثر حمله با خودرو به پارلمان انگلیس ۶ تن کشته و ۴۹ تن زخمی شدند. 

حادثه تروریستی امروز در حالی رخ می‌دهد که سطح هشدار امنیتی در انگلیس از آگوست سال ۲۰۱۴ به این سو در مرحله شدید قرار دارد که به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به‌شدت محتمل است.

درصورتی‌ که وضعیت امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می‌رسد و این بدان معناست که «وقوع یک حمله قریب‌ الوقوع تروریستی انتظار می‌رود.»