شرکت فیسبوک برنامه فیسبوک نسخه آیفون را مشمول  گزینه زبان عربی مختص خاورمیانه و شمال آفریقا کرده  است.

سخنگوی این شرکت در یک نشست خبری گفت: این حرکت به مردم سراسر منطقه کمک می کند تا پلت فرم رسانه های اجتماعی ما  را در زبان مادری خود به کار گیرند. زبان عربی به طور گسترده ای در میان ۱۶۹ میلیون نفری کاربرد دارد که هر ماه از فیس بوک در نسخه تلفن همراه استفاده می کنند.

گزینه زبان عربی را می توان در بخش تنظیمات برنامه های فیسبوک مشاهده کرد.این به روز رسانی از طریق همکاری فیس بوک با مترجمان منطقه ای  و از طریق برنامه ترجمه فیس بوک انجام شد که به کاربران اجازه می دهد رابط کاربری را به زبان خود ترجمه کنند.

هم اکنون فیس بوک در بیش از ۱۰۰ زبان زنده جهان در دسترس است، که بسیاری از آن ها به زبان دیگری غیر از زبان انگلیسی مسلط هستند.

جاناتان لابین، مدیر بخمش خاورمیانه شرکت فیسبوک در این خصوص گفت:"ماموریت ما در خصوص توسعه زبان ها این است که فرهنگ های جهان را به هم نزدیکتر کنیم و به مردم کمک کنیم تا جوامعی پیوسته تر را بسازند. آنها سنت، فرهنگ و دیدگاه هایی منحصر به فرد دارند و فرصتی برای شروع گفتگوهای معنی دار با افراد مختلف فراهم می کنند."

وی ادامه داد: "با این بروزرسانی جدید  فیس بوک در آیفون ، ما امیدواریم که مردم بیشتری بتوانند با هم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ارتباط برقرار کنند."