هالیوود ریپورتر گزارش داد، «برایان دی‌پالما» کارگردان شناخته‌شده هالیوودی که ساخت فیلم‌هایی چون «صورت‌زخمی» و «کری» را در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۷۰ میلادی در کارنامه سینمایی خود دارد گفت پرونده مربوط به «هاروی واینستین» تهیه‌کننده بانفوذ آمریکایی را که با مجموعه‌ای از جرایم آزار و اذیت جنسی و تجاوز روبه‌رو شده است با دقت دنبال می‌کند و درصدد است فیلمی بر این اساس بسازد که اثری ترسناک درباره یک تجاوزگر جنسی در سینماست. 

 «واینستین» هفته گذشته و پس از شکایت بیش از ۸۰ زن به اتهام تجاوز، آزار و اذیت جنسی و سوء استفاده خود را به پلیس نیویورک تحویل داد و فرآیند قضایی رسیدگی به جرایم او آغاز شده است. 

«دی پالما» ۷۷ ساله در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه عنوان کرده که بسیاری از افرادی را که در این ماجرا درگیر هستند می‌شناسد و داستان‌های آنها را در طول این چندین سال شنیده است. وی همچنین گفته کارگردانان باید اعتماد بازیگران را جذب کنند و اگر اتفاقی تنها به سبب شهوت و شکم‌پرستی روی دهد از دید من بدترین اتفاق ممکن است. 

«دی پالما» متولد ۱۱ سپتامبر ۱۹۴۰، کارگردانی را با فیلم «جشن عروسی» در سال ۱۹۶۳ آغاز کرد؛ جایی که «رابرت دنیرو» ۲۰ ساله اولین نقش سینمایی‌اش را ارائه داد.

او در سال ۱۹۶۷ با ساخت فیلم روانشناختی و ترسناک «کاری» با بازی «سیسی اسپاسک» و براساس رمان نوشته «استفن کینگ» به اولین موفقیت خود در عرصه سینما دست یافت.

این کارگردان ۷۷ ساله تاکنون بیش از ۲۰ فیلم ساخته است که از میان آنها می‌توان به «تسخیرناپذیران» با بازی «دنیرو»، «کوین کاستنر» و «شین کانری»، فیلم «ماموریت غیرممکن» با بازی «تام کروز» و همچنین فیلم معروف «صورت‌زخمی» و «راه کارلیتو» با نقش‌آفرینی «آل پاچینو» اشاره کرد.

او در سال ۱۹۶۸ برای ساخت فیلم «تبریکات» موفق به کسب خرس نقره‌ای جشنواره برلین شد، با فیلم «Redacted» در سال ۲۰۰۷ شیر نقره‌ای ونیز را کسب کرد و در سال ۲۰۱۵ نیز جایزه فیلمساز سال را از جشنواره ونیز دریافت کرد.