سومریه نیوز گزارش داد، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق خواهان مشارکت فعال در انتخابات پارلمانی شد تا عراق مجددا به افراد فاسد تحویل داده نشود.

وی متعهد به نابودی فاسدان و انجام اصلاحات شد و تأکید کرد که این مسئله از همگان ایمان به جنگ آتی را برای تقویت موفقیت عراق می‌طلبد.

العبادی بر لزوم عدم انتخاب فاسدانی که در اداره عراق شکست خوردند، تأکید کرد و گفت که کشورهای جهان اکنون به روابطشان با عراق افتخار می‌کنند و تمایل به افزایش این روابط دارند.

العبادی تأکید کرد که دولتش بعد از اینکه در جنگ سرنوشت‌ساز علیه داعش پیروز شد اکنون برای بازسازی و سرمایه‌گذاری تلاش می‌کند.

وی در میان عشایر استان کربلا گفت: فداکاری‌هایی که عراقی‌ها در جنگ علیه داعش داشتند مایه افتخار تمامی عراقی‌هاست چراکه آن‌ها سازنده پیروزی بودند. شهروند عراقی ظلم را قبول نمی کند و قبول ندارد که گروه‌های تروریستی بر کشورش مسلط شوند.

العبادی بر لزوم عدم تفسیر خطبه مرجعیت دینی بر حسب میل خود از سوی طرف‌های سیاسی تأکید کرد و از ساکنان کربلا خواست برای حفظ پیروزی و رفتن به سمت پیروزی دوم مشارکت فعال داشته باشند تا عراق به شکست‌خوردگان و فاسدان مجددا تحویل داده نشود.

وی گفت: خطبه روز جمعه مرجعیت دینی موضع را نهایی کرد و واضح بود. مرجعیت دینی حمایت خود را از روند سیاسی و انتخابات و شروط انتخاب اعلام کرد. مرجعیت همواره سوپاپ اطمینان باقی خواهد ماند.