مک‌کین، سناتور آمریکایی که در سال ۲۰۰۸ از باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورد، در مصاحبه با مجله "اسکووایر"، تصریح کرد: شما هنگامی که در انتخابات می‌بازید با این احساس مقاومت ناپذیر روبرو هستید که به نحوی توجیه کنید چطور باختید و چطور با شما بدرفتاری شد. من کار درستی را انجام دادم. سخت‌ترین کار این است که ساکت بمانی.

 

به گزارش نامه نیوز، هیلاری کلینتون در کتاب "آنچه اتفاق افتاد" مدعی شده که "حملات" سناتور برنی سندرز در رقابت مقدماتی علیه وی باعث ایجاد آسیب‌های جبران ناپذیری شد که کار را برای متحد کردن پیشروها دشوار و راه را برای حمله ترامپ تحت عنوان "هیلاری فریبکار" هموار کرد.

 

مک‌کین درباره کتاب کلینتون گفت: منظور چیست؟ ادامه مبارزه؟ تاریخ درباره این رقابت انتخاباتی قضاوت خواهد کرد اما همیشه باید مدت زمانی پیش از آنکه این کار را انجام دهند بگذرد. شما باید به حرکت به جلو ادامه دهید. این اکنون مشکل هیلاری کلینتون است. او کاری برای انجام دادن ندارد.

 

شکست مک‌کین ۸۱ ساله در انتخابات سال ۲۰۰۸ موضوع کتابی تحت عنوان "تغییر بازی" نوشته شده توسط جان هیلمن و مارک هالپرین قرار گرفت.

 

استیو اشمیت، مدیر کمپین انتخاباتی مک‌کین در نوشتن این کتاب مشارکت داشت. مک‌کین در این باره گفت: مدیر کمپین خود من بخشی از کتابی بود که من را کوچک جلوه داد.

 

مک‌کین گفت که خود او در حال کار بر روی یک کتاب خاطرات است و در آن به شکست انتخاباتی خود خواهد پرداخت و همچنین به شرح مبارزه با بیماری سرطان نیز می‌پردازد.

 

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه مجددا در توئیتی به هیلاری کلینتون حمله کرده و نوشت: هیلاری کلینتون "فریبکار بدترین و بزرگترین بازنده کل دوران است". او نمی‌تواند جلوی خود را بگیرد که البته برای حزب جمهوری‌خواه اتفاق بسیار خوبی است. هیلاری! به زندگی‌ات برس و سه سال دیگر دوباره شانست را امتحان کن.

 

مشخص نیست که ترامپ دقیقا به چه چیزی پاسخ داده اما کلینتون اخیرا در مصاحبه‌ای گفت: مداخله دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ باعث تضعیف مشروعیت پیروزی ترامپ در این انتخابات می‌شود.