به گزارش فارس، اهم مطالب و اخبار منتشر شده در خصوص ایران ظرف ۲۴ ساعت گذشته به شرح ذیل می‌باشد:

تهدیدهای ترامپ، ایرانیان را درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا متحد کرد

یک رسانه آمریکایی در گزارشی نوشته رفتارهای رئیس‌جمهور این کشور باعث شده تمامی ایرانی‌ها درباره عدم اعتماد به واشنگتن متحد باشند.

***

آیپک نقش فعالی در ترسیم راهبرد جامع ترامپ در قبال ایران ایفا کرده است

روزنامه صهیونیستی نوشت، لابی «آیپک» نقشی فعال در ترسیم راهبرد جامع رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال ایران ایفا کرده است؛ راهبردی که قرار است طی هفته جاری اعلام شود.

***

ریچارد نفیو: محدودیت‌های بند T برجام برای ایران، زوال‌ناپذیرند

عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا در یادداشتی تصریح کرده محدودیت‌های مندرج در یکی از بندهای توافق هسته‌ای برای ایران تاریخ انقضا ندارند.

***

تام کاتن: اعضای کابینه ترامپ یا از سیاست وی درباره برجام حمایت کنند یا استعفا کنند

سناتور آمریکایی به‌ شدت مخالف برجام، با اشاره به حمایت وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا از حفظ توافق هسته‌‌ای، گفته که وزرای رئیس‌جمهور آمریکا باید از سیاست‌های وی درباره این توافق تبعیت کنند، در غیر اینصورت، از سمت خود استعفا کنند.

***

برنده جایزه نوبل: خروج ترامپ از برجام، آمریکا را در یک آشفتگی واقعی فرو خواهد برد

برنده جایزه نوبل فیزیک هشدار داده که خروج احتمالی واشنگتن از توافق هسته‌ای ایران، آمریکا را در یک آشفتگی واقعی فرو خواهد برد.

***

خروج ترامپ از برجام غیرقابل بخشش است

کارشناسان سیاسی و سیاستمداران سابق آمریکایی و اروپایی در نشستی در پاریس اعلام کردند: خروج رئیس‌جمهوری آمریکا از برجام به منع اشاعه در منطقه آسیب می‌زند و غیرقابل بخشش است.

***

شرمن: ترامپ با خروج از برجام اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شود

قائم مقام سابق وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای گفت که «ترامپ با خروج از برجام اشتباه بزرگی را مرتکب می شود».

***

یادلین: ترامپ نباید فعلا از برجام خارج شود

رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در یادداشتی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا از وی خواسته‌ است تا «فعلا از برجام خارج نشود».

***

رهبر جمهوریخواهان سنای آمریکا از «باب کورکر» در برابر ترامپ حمایت کرد

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنای آمریکا به دنبال حملات توئیتری رئیس‌جمهور این کشور به باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی سنا، او را «عضو با ارزش سنا» توصیف و از وی حمایت کرد.

***

خروج آمریکا از برجام، اشتباهی برگشت‌ناپذیر است

«ناتالی گولت» عضو مجلس سنای فرانسه ضمن هشدار درباره مواضع برجامی دونالد ترامپ، خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را «اشتباهی برگشت‌ناپذیر» خواند.

***

هشدار صالحی به آمریکا درباره تلاش برای تضعیف یا لغو برجام

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نسبت به تضعیف یا لغو توافق هسته‌ای از سوی آمریکا، هشدار داد.

***

الاخبار: اروپا تسلیم ترامپ نمی‌شود

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت اروپایی‌ها هرگز مطابق میل ترامپ به تحریم‌ها بازنخواهند گشت و مرحله پیش رو شاهد افزایش تنش در رابطه آمریکا با ایران و اتحادیه اروپا خواهیم بود.

***

مسکو: سپاه را تروریستی نمی‌دانیم/تصمیم کاخ سفید، در راستای لغو برجام است

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای از گزارش‌ها درباره تصمیم کاخ سفید برای اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلانی به عنوان «سازمان تروریستی» انتقاد کرد.

***

«ترزا می» با «ترامپ» درباره برجام گفت‌وگو کرد/تأکید انگلیس بر پایبندی به توافق هسته‌ای

نخست‌وزیر انگلیس و رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت‌وگو کردند.

***

فرانسه: بعد از انقضای برجام، نظارت آژانس بر ایران با NPT ادامه می‌یابد

سفیر فرانسه در آمریکا در پاسخ به منتقدانی که معتقدند برخی از محدودیت‌های برجام برای ایران زوال‌پذیرند گفت که نظارت آژانس بر ایران با پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی ادامه خواهد یافت.

***

کاخ سفید: سیاست جامع ترامپ درباره ایران مسائل مختلف را در نظر می‌گیرد

سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت که سیاست جامع آمریکا درباره ایران طیف گسترده‌ای از مسائل را در نظر خواهد گرفت.