به گزارش تسنیم، سردار یدالله جوانی صبح امروز در تجمع بزرگ مردم گرگان به مناسبت یوم الله ۹ دی در مصلی این شهر اظهار داشت: روز ۹ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و ملت ایران با پیروزی انقلاب پا به عرصه گذاشت و توانست در برابر جبهه شیاطین پیروز شود.

وی افزود: ده‎ها سال است یک مبارزه سنگین بین دو جبهه حق و باطل برقرار است و ملت ایران پرچمدار جبهه حق بر علیه جبهه باطل است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: در این فرآیند مبارزه جدی و راهبردی بین ملت ایران و جبهه استبکار، روز ۹ دی جایگاه ویژه‎ای دارد و امروز به عنوان روز بصیرت و روز میثاق با ولایت نام گرفته است.

جوانی گفت: در چنین روزی در سال ۱۳۸۸ ملت ایران موفق شد با عنایات الهی حماسه بزرگی را خلق کند و با حماسه بزرگ خود پیچیده‎ترین و خطرناک‎ترین توطئه علیه انقلاب اسلامی را در هم بشکند.

وی افزود: روز ۹ دی نشانگر و نماد است و این روز نشانگر آن است که ملت ایران در اوج قرار دارد و کسی که ملت ایران را می‎شناسد باید حماسه ۹ دی را به خوبی تبیین کند و این نقطه عطف مبارزه با استکبار را به درستی بشناد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: ۹ دی نشان می‎دهد ملت ایران در اوج دیانت و دین‎داری قرار دارد.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید دارد که ۹ دی را باید زنده نگه داشت و این روز را به عنوان روز بصیرت حفظ کرد و به نسل‎های آینده و جوانان انتقال دهد تا بتواند با بهره‎گیری از آن، توطئه‎ها را بشناسد.

جوانی با بیان اینکه ۹ دی نشان داد که ملت ایران برای ارزش‎های انقلاب محکم ایستادند و با کسی در برابر ارزش‎ها معامله نمی‎کند و ۹ دی نشان داد مردم ایران با هر گرایش و سلیقه‎ای با هیچ کسی شوخی ندارد.

وی ۹ دی را تبلور ولایتمداری و همدلی آحاد ملت دانست و افزود: مردمی که ۸ ماه نظاره‌گر مسائلی بودند و وقتی دیدند که دشمنان و فریب‌خوردگان به دنبال مقابله با اصل اسلام و انقلاب و نظام هستند و این حرکت دشمنان در عاشورای سال ۸۸ نمایان شد مردم خود به صحنه آمدند و در برخی از استان‎های کشور روز ۷ دی حضور مردم را می‎بینیم.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه وقتی شعارهای ساختارشکنانه و آن اخلاق‎های نانجیبانه اتفاق افتاد بدون اینکه کسی سازماندهی کند مردم به صحنه آمدند و در برابر فتنه‎گران ایستادند افزود: خالق اصلی حماسه ۹ دی آحاد مردم با گرایش مختلف و سلیقه‎های مختلف هستند.

جوانی افزود: اگر فردی بخواهد عظمت کار مردم که کاری بود کارستان را درک کند و بفهمد مردم با حماسه ۹ دی چه کار بزرگ را انجام دادند باید به این سوال پاسخ بدهد که چرا ۹ دی به وجود آمده است و حضور مردم در ۹ دی به چه مفهومی بود و چرا مردم در این روز به صحنه آمدند و در پاسخ آن باید فتنه ۸۸ را بررسی کنیم.

وی اظهار داشت: روز ۹ دی روز بصیرت است و این بصیرت مقتضی است که دوباره وقایع سال ۱۳۸۸ بررسی شود، کشور ما در سال ۱۳۸۸ دهمین انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد و قبل از آن چندین انتخابات مجلس، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری داشتیم و باید اندیشید که چرا دهمین انتخابات ریاست جمهوری به این سرنوشت دچار شد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه به اهمیت برگزاری و گرامیداشت حماسه ۹ دی اشاره کرد و افزود: امیرالمومنین (ع) انسان‎ها را در نهج البلاغه به دو دسته نجات یافته می‎داند و نجات یافته‎ها را اهل بصیرت می‎داند چرا که بصیرت مشخص می‎کند چه کسی نجات پیدا کرده است.

جوانی اظهار داشت: یکی از ارکان ۳ گانه اهل بصیرت، اشراف تحلیلی آنان بر تاریخ است و اهل بصیرت به حوادث اشراف دارند.

وی با بیان اینکه ۹ دی یک حماسه تاریخی است و باید آن را تحلیل کرد که چرا این حماسه به وجود آمد فتنه ۸۸ را نباید فراموش کرد و باید برگشت و ریشه‌یابی کرد و از آن درس‎ها بگیریم.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه، عبرت‎آموزی و تفکر را از ویژگی‎های افراد اهل بصیرت دانست و افزود: اگر می‎خواهیم دیگر دچار فتنه نشویم باید از وقایع گذشته درس بگیریم.

جوانی با بیان اینکه امروز افرادی به دنبال این مهم هستند که چرا افرادی در حبس به سر می‎برند و افرادی می‎گویند مطالبه رفع حبس یعنی دفاع از قانون اساسی و دفاع از حقوق انسانی است، برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم ماهیت فتنه ۸۸ چه بوده است و در غیر این صورت نمی‎توانیم بگوییم که افرادی که سابقه مسئولیت در نظام و انقلاب داشتند و نخست وزیر بودند چرا باید در حبس باشد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهد قانون اساسی برای این افراد جاری شود حکم اینها اعدام است افزود: بصیرتی که به عنوان ۹ دی است مقتضی است که فتنه ۸۸ مورد بررسی قرار بگیرد تا این شبهه‎ها در جامعه ما گسترش پیدا نکند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه با بیان اینکه امروز افرادی به ما می‎گویند چرا با برخی برخورد می‎شود و با برخی برخورد نمی‎شود اظهار داشت: ریشه‎هایش آشوب و فتنه در مناظره‎های تلویزیونی بود و به کلماتی مانند خس و خاشاک بر می‎گردد و اگر می‎خواهد قانون اجرا شود چرا به هر دو طرف برخورد نمی‎شود.

جوانی با بیان اینکه حوادث ۸۸ براساس یک نقشه و سناریویی که سالیان سال بر آن کار شده و سیاست‎گذران آن در خارج از کشور هستند و آمریکایی‎ها، اروپایی‎ها و اسرائیلی‎ها مسئولان این فتنه باید دانست گفت: نزدیک به ۲۰ سال برای فتنه ۸۸ کار شد و افرادی را استخدام کردند که بتوانند این نقشه را پیاده کنند.

وی با بیان اینکه از نقشه فتنه ۸۸ به عنوان کودتاهای مخملی و انقلاب رنگین یاد می‎شود افزود: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و پرچم اسلام را به اهتزاز درآورد و با این امر شعارها و آرمان‎های بلند انقلاب اسلامی بیان شد و این مشخص است که کشورهای سلطه‎گر و زورگو به تکاپو می‎افتد چرا که انگلیسی‎ها و آمریکایی‎ها نمی‎خواهند که موجودیت‌شان در غرب جهان اسلام فرو بریزد و حکومت و سلطه‎شان به جهان پایان یابد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب توطئه‎ها یکی پس از دیگری آغاز می‎شود و شاهد توطئه‎های، جنگ تحمیلی و قائله‎های مختلف در کشور هستیم اما ملت ایران با همه قدرت در برابر دشمن ایستادگی می‎کند و دشمن فکر می‎کرد که با قائله تجزیه طلبی، جنگ تحمیلی و فتنه می‎تواند انقلاب را ساقط کند.

جوانی با بیان اینکه دشمن پس از جنگ به فکر برنامه‎های طولانی مدت افتاد و به این نتیجه رسید تنها راه شکست جمهوری اسلامی و ملت ایران قرار دادن ملت در برابر نظام و ولی فقیه است یادآور شد: دشمن متوجه شدند که اگر بخواهند دوباره ملت را تحت سلطه خود قرار دهد باید مردم را از ولایت جدا کنند.

وی به شعار "مرگ بر ضد ولایت فقیه" که در روز عاشورا به "مرگ بر اصل ولایت فقیه" از سوی فتنه‎گران تبدیل شد اشاره کرد و افزود: غرب به سرمایه‎گذاری در فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی و برنامه‎های ماهواره‎ای روی آورده است چرا که می‎داند اقتدار و سلطه‎گری آنان در گروی شکست انقلاب اسلامی است.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: افرادی که می‎گویند "حوادث ۸۸ بدخلاقی انتخاباتی بود"، افرادی که می‎گویند "حوادث ۸۸ ریشه‎اش در مناظرات بود"، باید به قبل از انتخابات رجوع کنند.

وی اظهار کرد: انقلاب‎های رنگی در کشورهائی مانند اوکراین و قرقیزستان بسترش در انتخابات بود و در این کشورها ادعای تقلب شده بود و به این نتیجه رسیدند که می‎شود در ایران نیز این انقلاب رنگی را انجام داد.

جوانی گفت: با بیان اینکه هوا و هوس‎های برخی افراد را از انقلاب اسلامی جدا کرد و دشمن این مهم را در دوره اصلاحات درک کرد و اگر می‎خواهید این موضوع را متوجه شوید باید به شعارهای مدنی توجه کرد.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ از جنگ خطرناک‎تر بود افزود: بیش از یک دهه دشمنان افرادی را شناسایی و شبکه‌سازی کردند تا کشور را از درون بهم بریزند.

جوانی اظهار داشت: برخی جریان‎های سیاسی بیشترین ظلم را به مردم کردند و بیشتر مردم بی‎خبر از قضایای فتنه ۸۸ بودند.

وی گفت: انتخابات سال ۸۸ تنها انتخاباتی بود که کاندیدا گفت که اگر تقلب نشود کی رئیس جمهور می‎شود، تنها انتخاباتی که کاندیدا می‎گوید من پیروز انتخابات هستم، تنها انتخاباتی که فردی مدعی شد من می‎خواهم قانون را اجرا کنم و تنها انتخاباتی بود که فردی آمد گفت ای مردم بیایید حق خود را در خیابان‎ها بگیرید.

جوانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با درک درست توطئه دشمن فرمودند "این احمق‎ها فکر می‎کنند که ایران گرجستان است"، افزود: در سال ۸۸ در بستر انتخابات ملت ایران در معرض یک توطئه و فتنه قرار گرفت و افرادی که اعتباری از گذشته داشتند از این اعتبار سوء استفاده کردند و به دنبال فریب مردم بودند.

وی به روز قدس در سال ۱۳۸۸ اشاره کرد و گفت: یک عده که روزه‌خواری می‎کردند شعارشان شده "نه غزه نه لبنان" و در روز ۱۶ آبان ماه عکس امام خمینی(ره) پاره می‎شود، درگیری با نیروی انتظامی می‎شود و شعارهایی انقلاب به "جمهوری ایرانی" تغییر می‎کند و اینجا است که مردم این صحنه را می‎بینند و بصیرتشان افزایش پیدا می‎کند و خوشحالی دشمنان را در شبکه‎های ماهواره‎ای می‎بینند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در سپاه اظهار داشت: ضربه‎ای را به این اسلام و انقلاب زدند که نمی‎توان تصور کرد و این ملت قهرمان ایران و این مردم مومن ایران و مردم باوفا و ولایتمدار ایران در روز ۹ دی خودجوش حماسه ۹ دی را خلق کردند و در این روز نشان دادند که وحدت مسلمین جهان را نمی‎توان در هم شکست.

جوانی با بیان اینکه ما باید ملت مومن و انقلابی که پیچیده‎ترین فتنه‌ها را در هم شکست را تحسین کنیم افزود: امروز بهترین موقعیت را در منطقه داریم و قطعا دشمن پس از فرو ریختن دست از توطئه بر نمی‎دارد و ۹ دی به ما می‎گوید که با همدلی و بصیرت می‎توان هر مانعی را از سر راه جمهوری اسلامی برداشت و قطعا در پرتوی این ایثار و همدلی، رژیم غاصب صهیونیستی فرو خواهد ریخت و روزی شاهد وحدت امت‎های اسلامی خواهیم بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.