آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۷ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۷

 • تلاش برای صعود

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص سرمایه‌گذاری‌ها در هفته گذشته به لطف دامنه نوسان نامتقارن افت شدیدی نداشت و در محدوده‌های بالاتر از ۳۰ هزار واحد نوسانات کاهشی بسیار کمی را تجربه کرد. نکته قابل‌توجهی که در این تحلیل وجود دارد، تشکیل دو روند نزولی میان‌مدت در نمودار شاخص سرمایه‌گذاری‌ها است که با شماره‌گذاری آنها را قابل تشخیص کرده‌ام.
 • حمایت و مقاومت نزدیک

  علیرضا سلیمان محمدی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص گروه در تایم فریم هفتگی بعد از خروج از کانال صعودی و پولبک به سقف کانال در محدوده ۳۰۲۸۷ واحد و همچنین همپوشانی با محدوده فیبوناچی ریتریسمنت ۲/ ۳۸ است. به‌صورت اجمالی محدوده ۲۸۴۸۹ تا ۳۰۲۸۷ محدوده حمایتی مناسب شاخص گروه است که در صورت تثبیت در بالای میانگین متحرک ۲۰ روزه و همچنین مقاومت استاتیک در محدوده ۳۳۲۵۰ واحد سیگنال ورود به نمادهای این صنعت صادر می‌شود.
 • رشد محدود ارزش سهام عدالت

  ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) به ۹ میلیون و۶۸ هزار تومان رسید. ارزش این پرتفو با افزایش ۲۶ هزار تومانی، ۲۸/ ۱۰‌درصد اضافه شد. از میان تمامی‌ نماد‌های تشکیل‌دهنده‌ این پرتفو ۵ نماد مثبت بودند. نماد‌ کچاد ۲۱/ ۰ درصد،‌ سدشت ۲۵/ ۱ درصد،‌ فولاد ۳/ ۱‌درصد و فملی ۷۹/ ۳ درصد رشد را در قیمت پایانی به ثبت رساندند. در پی رشد‌های اخیر فملی سهم این نماد از پرتفوی سهام به بیش از ۱۸ درصد رسیده است. در مجموع رشد محدود سهام عدالت با افت محدود شاخص کل همراه شد.
 • دارویی‌ها صدرنشین صف‌های فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • صورت تغییر وضعیت حقوق مالکانه

  هر آنچه موجب تغییر آیتم «حقوق مالکانه» شود، که در صورت وضعیت مالی (ترازنامه) گزارش می‌شود، باید در «صورت تغییر وضعیت حقوق مالکانه» آورده شود. هدف از تهیه صورت تغییر وضعیت حقوق مالکانه، بررسی تغییر خالص دارایی‌های یک مجموعه است. حقوق مالکانه در واقع به معنای آن است که اگر قرار باشد یک شرکت، فعالیت خود را متوقف کند و تمام دارایی‌های خود را بفروشد و میان سهامداران تقسیم کند، چه میزان از دارایی‌های آن مجموعه در دسترس سهامداران خواهد بود؟ میزانی از دارایی‌های یک مجموعه که پس از کسر بدهی‌ها باقی می‌ماند، با توجه به درصد مالکیت افراد، می‌تواند میان سهامداران تقسیم شود که به آن حقوق مالکانه می‌گویند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر