آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۶

 • احتمال قوی رشد

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص کانی‌های فلزی در هفته گذشته کاهش حدود ۷/ ۵ درصدی را تجربه کرد و از محدوده ۳۴۲ هزار و ۸۰۰ واحد به ۳۲۳ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر بر این باورند که شاخص این صنعت روند نزولی کوتاه‌مدت را به سمت بالا شکسته و در حال حاضر با توجه به حضور در بالای سه میانگین متحرک ۲۰۰، ۱۵۰ و ۱۲۰ روزه احتمال بالا رفتن قیمت‌ها در این صنعت بسیار زیاد است. از طرفی سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز و حتی بعضی از سرمایه‌گذاران با ریسک معمولی روند نزولی میان‌مدت را مشاهده می‌کنند و منتظر شکستن آن به سمت بالا هستند تا موج جدید امیدواری‌ها به این صنعت باز گردد. در حال حاضر شاخص با محدوده میانگین متحرک ۹۰ روزه درگیر است و در صورت شکسته شدن این منطقه به سمت پایین بعضی از سرمایه‌گذاران متمایل به فروش خواهند شد.
 • چشم‌انداز صنعت استخراج کانه‌های فلزی

  سامان منتظری / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص گروه استخراج کانه‌های فلزی پس از رسیدن به سقف کانال صعودی در آذر ماه سال ۹۲ دچار افت ۶۰درصدی شد و پس از رسیدن به کف کانال صعودی در بهمن ماه سال ۹۴ واکنش مثبتی نشان داد و روند قدرتمند صعودی بلندمدتی را از انتهای سال ۹۴ آغاز کرد و در اوایل سال ۹۹ در محدوده شاخص ۱۵۵۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰۰ واحد توانست سقف کانال صعودی را شکسته و به روند صعودی خود ادامه دهد. در حال حاضر قیمت در یک محدوده مثلثی‌شکل در حال درجا زدن است در صورت عبور از ضلع بالایی این مثلث هدف اول سقف تاریخی محدوده ۴۶۵هزار واحد و در صورت عبور از این سقف و با توجه به وضعیت بنیادی این گروه و تحلیل تکنیکال هدف بلندمدت بعدی شاخص این صنعت سقف کانال بسط یافته در محدوده ۹۵۰ هزار تا ۱.۱۰۰.۰۰۰ واحد است که این صنعت از همین محدوده می‌تواند رشدی ۲ برابری داشته باشد.
 • الزام ثبت‌نام در سجام برای دریافت سود سهام عدالت

  ارزش سهام عدالت به ۹میلیون و ۳۸۱هزار تومان رسید. در جریان دادوستد‌های روز گذشته عمده نماد‌های سهام عدالت (۵۰۰هزار تومانی) روندی نزولی داشتند و تنها نماد فملی و سدید افزایش قیمت را تجربه کنند. اخبار حول سهام عدالت همچنان ادامه دارد. مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت اقتصاد ضمن تشریح نحوه پرداخت سود سالانه سهام عدالت به مشمولان، از این افراد تقاضا کرد ضمن ثبت‌نام در سامانه سجام در مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی شرکت کنند. وی در ادامه با تاکید بر لزوم ثبت‌نام مشمولان سهام عدالت در سامانه سجام گفت: تاکنون از ۳۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند ۵۶درصد در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند. مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت اقتصاد در مورد چرایی اهمیت سجامی شدن سهام عدالتی‌ها توضیح داد: مشمولان با ثبت‌نام در سامانه سجام شناسنامه‌دار می‌شوند و می‌توانند با شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ارتباطی دوطرفه برقرار کنند. همچنین از طریق سامانه سجام می‌توانند اعمال رای کرد و سود خود را دریافت کنند.
 • بسته شدن ۵۰۷ نماد در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • محیط حسابداری مالی در بورس

  احمد امیری حسابرس
  همانند سایر فعالیت‌ها و نظام‌ها، حسابداری نیز عمدتا محصول محیط خود است. محیط حسابداری دربرگیرنده شرایط اجتماعی- اقتصادی- سیاسی - قانونی، محدودیت‌ها و تاثیرپذیری‌هایی است که به مرور زمان تغییر می‌کنند. پاسخگویی به تقاضاها و ملاحظات در حال تغییر، تکامل پیدا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر