آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۵ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۵

 • کور سوی امید رشد

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت چند‌رشته‌ای صنعتی در چند روز کاری گذشته کاهش حدود ۷ درصدی را تجربه کرد و از محدوده ۱۵۷ هزار واحد به محدوده ۱۴۶ هزار واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته شکسته شدن خط روند نزولی میان‌مدت به سمت بالا بود که باعث شد امید کوچکی به سرمایه‌گذاران این صنعت بدهد. امیدها در بازار عمر چندانی نداشت و شاخص با برخورد به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه دوباره حرکت کاهشی خود را از سر گرفت. از نظر برخی از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر هنوز امید به افزایش قیمت‌ها در این صنعت وجود دارد که حضور شاخص در بالای دو میانگین متحرک ۱۵۰ و ۲۰۰ روزه یکی از دلایل این افراد است.
 • صنعت چند رشته‌ای در مسیر نزول

  امیر عجمی/ تحلیلگر بازار سرمایه
  از نظر تکنیکی شاخص چند رشته‌ای در تایم فریم روزانه در روند قدرتمند نزولی قرار دارد که در محدوده حمایتی ۱۳۱هزار واحد واکنش نشان داد و در ادامه با رسم یک فیبوی ۵۰درصد روی چارت در جهت روند نزولی می‌توان به وضوح دید که دو بار پس از رسیدن به فیبوی ۵۰ درصد مجددا عرضه بر تقاضا چیره شده است.
 • افت کانال سهام عدالت به کانال ۸ میلیونی

  ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) در جریان داد و ستد‌های روز گذشته به ۸ میلیون و ۹۸۸ هزار تومان رسید. بر این اساس ارزش این پرتفو ۱/ ۱ درصد افت کرد و از ارزش آن ۱۰۰ هزار تومان کاسته شد. در روز گذشته تمامی نماد‌های تشکیل‌دهنده این پرتفو منفی بود اما در این میان تنها یک استثنا وجود داشت. نماد سدید تنها سد در برابر ریزش بیشتر بود. نماد سدید ۶/ ۲ درصد رشد قیمت را تجربه کرد. بر این اساس سهام عدالت بعد از چند روز مقاومت کانال ۹ میلیونی را از دست داد.
 • ادامه صف‌نشینی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشم‌گیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • محیط حسابداری مالی در بورس

  احمد امیری حسابرس
  مانند سایر فعالیت‌ها و نظام‌ها، حسابداری نیز عمدتا محصول محیط خود است . محیط حسابداری در برگیرنده شرایط اجتماعی – اقتصادی- سیاسی – قانونی، محدودیت‌ها و تاثیرپذیری‌هایی است که به مرور زمان تغییر می‌کنند. پاسخگویی به تقاضاها و ملاحظات در حال تغییر، تکامل پیدا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر