آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۸

 • همه نشانه‌های نزول

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  در هر پنج روز کاری هفته قبل شاخص بورس اوراق بهادار کاهش داشت ولی به لطف دامنه‌نوسان نامتقارن،کاهش حدود ۳۳ هزار واحدی را تجربه کرد و از محدوده یک میلیون و ۲۳۸ هزار به محدوده یک‌میلیون و ۲۰۵ هزار واحد رسید.
 • روند نزولی محتمل تر از روند صعودی

  ایمان رئیسی/ تحلیلگر بازار سرمایه
  در تایم فریم روزانه شاخص کل در یک کانال نزولی در حال نوسان است.یک هفته قبل از تعیین محدودیت در دامنه نوسان شاهد رشد قیمت تا سقف قبلی یعنی یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد بودیم اما با خروج نقدینگی از بازار و ضعف خریداران در عبور از این مقاومت ناکام ماند.
 • سهام عدالت در مرز کانال ۹ میلیونی

  ارزش سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) در آخرین روز از فعالیت بازار سرمایه به ۹ میلیون و ۴۳ هزار تومان رسید. بر این اساس ارزش این پرتفو در چهارشنبه هفته گذشته ۲۵ هزار تومان افت کرد و مجموع ارزش سهام آن ۲۷/ ۰ درصد کاهش یافت. عمده سهام این پرتفو نیز مانند کلیت بازار سرخ‌پوش بودند. در میان آنها نماد‌های وایرا، فولاژ، وبملت، فملی، فولاد، کگل، فایرا، سدشت و کچاد از سهامی بودند که رشد محدود افزایش قیمت را تجربه کردند و مانع از ریزش بیشتر ارزش سهام عدالت شدند.
 • ۴۶۰ نماد در صف فروش بسته شدند

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشم‌گیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • صورت جریان وجوه نقد

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  صورت جریان وجوه نقد، همان‌طور که از نامش پیداست، تغییرات وجوه نقد و منشأهای آن را طی دوره مالی مورد بررسی، نمایش می‌دهد. این صورت مالی افزایش و کاهش جریان‌های نقدی شرکت را که از محل‌های عملیاتی، سرمایه‌گذاری و تامین مالی ممکن است دستخوش تغییراتی شود، به خوبی نمایش می‌دهد و تحلیلگران می‌توانند بررسی کنند که طی دوره مالی مورد نظر چه مقدار وجه نقد در شرکت ایجاد و چه مقدار مصرف شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر