آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۰

 • افق احیای روند میان‌مدت

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص کل هم‌وزن در ۲۰ روز کاری گذشته کاهش داشت و حتی تا محدوده‌های ۴۱۵ هزار واحد افت کرد. در چند روز اخیر این شاخص با برخورد به این محدوده حمایتی با افزایش قیمت همراه بود و تا محدوده‌های ۴۴۰ هزار واحد افزایش داشت. در این مدت فشار تقاضا به حدی بود که خط روند نزولی کوتاه‌مدت به سمت بالا شکسته شد. این موضوع سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر را متوجه این بازار سرمایه کرد و انتظار افزایش قیمت‌ها را بالا برد. حضور شاخص در بالای سه میانگین متحرک ۹۰ و ۱۲۰ و ۱۵۰ روزه باعث شده است بسیاری از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، به ادامه افزایش قیمت‌ها امیدوار باشند. از طرفی شاخص در حال ‌حاضر با میانگین متحرک ۳۰ روزه که سطح مقاومتی معتبری است، دست و پنجه نرم می‌کند، ولی با توجه به افزایش تقاضا در بازار انتظار داریم این محدوده نیز به سمت بالا شکسته شود.
 • انتظار ادامه رشد

  سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه
  با توجه به نمودار شاخص کل هم‌وزن در تایم‌فریم روزانه، همان‌طور که مشاهده می‌شود؛ زمانی که خط روند نزولی اول شکست، همزمان محدوده مقاومتی در اندیکاتور آراس‌ای هم شکست و همچنین سیگنال خرید در اندیکاتور مکدی هم صادر و باعث یک رشد ۳۰ درصدی در شاخص کل هم‌وزن شد. شاخص کل هم‌وزن تا عدد ۴۷۵هزار واحد بالا آمد و پس از رسیدن شاخص به عدد ۴۷۵هزار واحد که سطح ۸/ ۶۱درصد فیبوناچی هم بود عرضه از تقاضا بیشتر شد و دوباره شاخص کل هم‌وزن وارد اصلاح شد.
 • افت محدود ارزش سهام‌عدالت

  دنیای اقتصاد: ارزش سهام‌عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) در جریان دادوستدهای روز گذشته به ۹ میلیون و ۳۳۲ هزار تومان رسید. این پرتفو با ۲/ ۰ درصد افت، ۲۳ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. از میان ۳۸ نماد تشکیل‌دهنده این پرتفو، ۷ نماد افزایش قیمت را تجربه کردند و باقی نمادها منفی یا بدون نوسان کار خود را به پایان رساندند. نمادهای شبندر، شاوان، فایرا، فملی، حپترو، وپست و بسویج از جمله نمادهایی بودند که مانع افت بیشتر ارزش این سبد سهام شدند.
 • ثبت حجم معاملات ۶ میلیونی بمپنا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشد چشمگیری داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • تسهیلات اعتباری خارجی میان‌مدت

  احمد امیری، حسابرس
  واژه فاینانس در لغت به معنی «مالیه» یا «تامین مالی» است و از روش‌های متداول تامین مالی خارجی پروژه‌ها تلقی می‌شود. به بیان دیگر، فاینانس به تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه‌ها و خرید تجهیزات طرح‌های تولیدی (سرمایه‌ای) و همچنین خدمات فنی و مهندسی پروژه‌ها با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی میان‌مدت و وفق قراردادهای مالی منعقده با اعتباردهندگان خارجی اطلاق می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر