آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۱۱

 • احتمال جهش برای جاده مخصوصی‌ها

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  میانگین متحرک با دوره‌های زمانی مختلف، به‌عنوان یکی از متداول‌ترین و پرکاربردترین اندیکاتورهای تکنیکال، پایه و اساس بسیاری از تحلیل‌های تکنیکال است. به بیان ساده می‌توان گفت این اندیکاتور میانگینی از داده‌های اصلی روزانه (معمولا قیمت آخرین معامله) است. میانگین‌های متحرک در دوره‌های زمانی متفاوت، یک ابزار تعقیب‌کننده محسوب می‌شوند، چون این اندیکاتور دنباله‌روی اطلاعات است، بنابراین باید این موضوع را همیشه در ذهن داشت که به هیچ‌عنوان نمی‌توان از میانگین‌های متحرک برای پیش‌بینی آینده بازار استفاده کرد.
 • همراهی ۳۰شرکت بزرگ با شاخص کل

  مهدی طیبی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص ۳۰ شرکت بزرگ همانگونه که از نامش پیداست تشکیل یافته از شرکت‌هایی است که بیشترین تعداد سهام و بیشترین ارزش بازار را دارا هستند. اغلب این شرکت‌ها از گروه‌هایی همچون پتروشیمی، پالایشی، فلزی و معدنی می‌آیند. به علاوه تعدادی شرکت از گروه خودرویی و بانکی از دیگر شرکت‌های این شاخص هستند. این نماگر پس از ثبت قله ۴/ ۱۰۶ هزار واحدی با ریزش ۵۲‌درصدی در بازه ۶ ماهه مواجه و تا سطح ۶/ ۵۱ هزار واحد افت کرد. حرکت نماگر بسیار شبیه شاخص کل بازار بوده که امری ناگزیر است چرا که این ۳۰ شرکت همان سهم‌هایی هستند که به‌عنوان شاخص ساز از آنها یاد می‌شود.
 • ارزش سهام عدالت ۵/ ۱ درصد افت کرد

  دنیای اقتصاد: در جریان داد و ستد‌های روز گذشته ارزش سهام عدالت (۵۰۰‌هزار تومانی) با ۵/ ۱ درصد افت به ۹ میلیون و ۱۸ هزار تومان رسید. افت ۱۴۳ هزار تومانی این سبد سهام در حالی رخ می‌دهد که در روز گذشته سهام بزرگ و شاخص‌ساز در بازار سرمایه افت قیمت را تجربه کردند و ارزش خود را از دست دادند. سهامی مانند فملی، فارس، شپنا، شتران، خساپا و وبملت از جمله سهام‌‌ منفی سهام عدالت بودند و شرکت‌های کوچک‌تری مانند دانا، کگل و مارون مانع از افت بیشتر ارزش سهام عدالت شدند.
 • بسته شدن ۳۱۳ نماد در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • تسهیلات اعتباری خارجی میان مدت

  احمد امیری حسابرس
  واژه فاینانس در لغت به معنی «مالیه» یا «تامین مالی» است و از روش‌های متداول تامین مالی خارجی پروژه‌ها تلقی می‌شود. به بیان دیگر، فاینانس به تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای پروژه‌ها و خرید تجهیزات طرح‌های تولیدی (سرمایه‌ای) و همچنین خدمات فنی و مهندسی پروژه‌ها با استفاده از تسهیلات اعتباری خارجی میان‌مدت و وفق قراردادهای مالی منعقده با اعتباردهندگان خارجی اطلاق می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر