آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۹۱

 • نماگر در منطقه اشباع فروش

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص‌کل بورس اوراق بهادار از حدود ۳۰ روز قبل حدود ۱۸ درصد کاهش داشت و از محدوده یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار واحد به محدوده یک‌میلیون و ۱۸۵ هزار واحد رسید. در هفته گذشته روند نزولی کوتاه‌مدت و میان‌مدت ادامه داشت و در مهم‌ترین اتفاق محدوده یک‌میلیون و ۲۱۰ هزار واحد به سمت پایین شکسته شد تا نقش این سطح قیمتی را از حمایت به مقاومت تبدیل کند‌ که باعث شد امیدها به بازار سرمایه بسیار کم شود‌. به این ترتیب سرمایه‌گذاران با انتظار بازده نرمال، دیگر ریسک حضور در بازار را نخواهند پذیرفت و از بازار خارج خواهند شد. با توجه به حضور در منطقه اشباع‌فروش که بعد از چند روز متوالی کاهش قیمت در آن قرار می‌گیریم، احتمال اصلاح در روند نزولی در هفته آینده زیاد به‌نظر می‌رسد.
 • پایان اصلاح و برگشت دوباره

  مهدی طیبی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص ۳۰ شرکت بزرگ همان گونه که از نامش پیدا و واضح است مشتمل بر شرکت‌هایی است که بزرگ‌ترین ارزش مارکت را در بازار دارند که البته برخی از آنها به یک چهارم تا یک پنجم از سقف قیمتی یا سقف ارزش مارکت شان رسیده‌اند و با این اوصاف دیگر چندان بزرگ هم نیستند.
 • افزایش ۳۴۸ هزار تومانی سهام عدالت

  در روزی که بازار سرمایه سراسر سبز بود و شاخص‌کل نیز ۳۳ هزار واحد رشد داشت،‌ ارزش سبد سهام‌عدالت نیز ۳۲/ ۴ درصد رشد کرد. این در حالی است که در اکثر روزهای دی ارزش سهام عدالت نزولی بوده است. بر این اساس در جریان معاملات آخرین روز هفته قبل ارزش پرتفو سهام‌عدالت با رشد حدودا ۳۰۰ هزار تومانی به ۸ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان رسید. در این روز معاملاتی تنها سه نماد لکما، حپترو و بفجر منفی بودند. از باقی سهام نیز نماد‌های بزرگ از جمله وتجارت، فولاد، شبندر و خودرو نمادهایی بودند که در صف خرید قفل شدند. رشد قیمت این سهام باعث افزایش ارزش پرتفو سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی شد. ارزش پرتفوی سهام عدالت در حالی به ۸میلیون و ۳۸۹ هزار تومان رسیده که سقف تاریخی آن حدود ۲۰ میلیون تومان بوده است.
 • اقبال به چخزر و سصفها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌های صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • نقش حسابداری و اهمیت آن در سازمان

  احمد امیری حسابرس
  حسابداری در سازمان‌ها با توجه به نوع داده‌ها و اطلاعات کسب شده به دو نوع حسابداری مدیریتی و حسابداری مالی دسته‌بندی می‌شود که هر کدام از آنها دارای جایگاه و اهمیت منحصر به فردی هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر