• صنعت دارو در انتظار بازگشت

  عرفان فکری / کارشناس بازار سرمایه
  همان‌طور که در نمودار بالا مشاهده می‌شود، شاخص صنعت دارو بعد از اصلاح قیمتی و ریزش شدیدی که در گام a داشت، توانست در گام پوشش دهنده b مقدار قابل توجهی از ریزش را پس بگیرد، ( بیش از ۸/ ۶۱ درصد). بنابراین در گام c انتظار ریزشی شدن را نداریم و سناریوی مورد توجه حفظ سطح تقاضا ( جعبه سبز رنگ) است.
 • ۳ اهرم صعود سهام عدالت

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با رشد شاخص کل بورس، ارزش سبد سهام عدالت مثبت شد و فراتر از آن به همت رشد ۳ گروه اصلی این مجموعه سهام، یعنی «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «محصولات شیمیایی» رشد ارزشی این سهام به بالای ۳درصد رسید؛ درحالی‌که نماگر بازار سهام دیروز رشدی ۹/ ۱درصدی را تجربه کرده بود. طی بازار دیروز در گروه فرآورده‌های نفتی از میان ۶ نماد بورسی حاضر در سبد سهام عدالت، ۴ نماد رشد بالای ۵درصد را تجربه کردند.
 • صف خرید ۴۲ نماد در روز مثبت بورس

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گزارش نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • سیمانی‌ها درون ابرایچیموکو

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  حدود ۲۰ روز از اردیبهشت ماه می‌گذرد و صنعت سیمان در این ماه، هنوز یک روز مثبت نداشته است. این نماگر در این مدت حدود ۶/ ۲ درصد معادل ۲۹۰ واحد کاهش داشته و از سطح ۱۱ هزار و ۱۱۹ واحد به منطقه بسیار مهم ۱۰ هزار و ۸۲۹ واحدی رسیده است. این صنعت از صنایع کوچک بازار بوده و دامنه نوسان نامتقارن به علاوه شرایط کلی بازار، ریسک نقدشوندگی اکثر نماد‌های این صنعت را بسیار زیاد کرده است. شاخص صنعت سیمان در بالای میانگین متحرک ۹۰، ۱۲۰ و ۲۰۰ روزه در حال حرکت است.
 • موقعیت حساس گروه سیمان

  مهدی طیبی / کارشناس بازار سرمایه
  شاخص گروه سیمان پس از ثبت قله ۱۴ هزار واحدی در مرداد سال گذشته یک اصلاح ۴۰ درصدی تا رقم ۸ هزار و۴۰۰ واحد در بازه چهار ماهه داشت.
 • اجتناب سهام عدالت از کانال ۸ میلیونی

  دنیای‌اقتصاد: سهام عدالت همچنان با کانال ۸میلیون تومانی درگیر است و برآیند معاملات شرکت‌های بورسی سازنده سبد این دارایی به‌گونه‌ای رقم می‌خورد، گویی نمی‌خواهد در این کانال تثبیت شود. طی چند روز گذشته، بعد از دومرتبه رفت‌وبرگشت این سهام به کانال ۸میلیون تومانی، ارزش دارایی همگانی در نهایت دیروز به ۹میلیون و ۱۵هزار تومان رضایت داد. روز یکشنبه همراه با افت ۳۴/ ۱درصدی شاخص وزنی بازار، سبد سهام عدالت هم که اتکای بسیار بالایی به لیدرهای بازار دارد، به میزان ۱۱/ ۲درصد کاهش یافته بود، در شرایط عکس دیروز که شاخص وزنی رشد ۵/ ۰درصدی را تجربه کرد، سهام عدالت همچنان جایگاه پیشرو خود را حفظ کرد و با رشدی ۳/ ۱ درصدی دوباره خود را از تثبیت در کانال ۸ میلیونی نجات داد.
 • صف فروش ۳۵۰ نماد در روز مثبت بورس

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گزارش نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • سایه ریسک در صنعت غذایی

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  در اردیبهشت ماه امسال، شاخص صنعت غذایی حتی یک روز مثبت هم تجربه نکرده است. در این مدت نماگر حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد کاهش داشته و از سطح ۵۶ هزار واحد به منطقه بسیار مهم ۵۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است. این صنعت از صنایع کوچک بازار است و دامنه نوسان نامتقارن به علاوه شرایط کلی بازار، ریسک نقدشو‌ندگی اکثر نماد‌های این صنعت را بسیار بالا برده است.
 • واکنش به محدوده‌های با اهمیت

  غزاله هاشمی / کارشناس بازار سرمایه
  از ابتدای سال ۱۴۰۰، شاخص صنعت غذایی به جز قند از ۵۵،۷۶۹ واحد به ۵۴،۵۹۰ واحد رسیده است که نشان‌دهنده حدود ۲درصد اصلاح در این صنعت است. در حال حاضر این شاخص در روند نزولی خود قرار دارد، سهامداران امیدوارند تا این شاخص با نشان دادن واکنش به حمایت معتبر خود، حرکت صعودی را شروع کند. اکنون شاخص صنعت غذایی در محدوده تکنیکالی مهمی قرار گرفته است، به طوری که عبور رو به پایین میانگین موزون ۱۰ روزه از میانگین موزون ۲۶ روزه منجر به عبور شاخص از یک حمایت قوی شده است.
 • سهام عدالت در مرز دو کانال

  دنیای‌اقتصاد: سهام عدالت دیروز کمتر از شاخص کل بازار افت کرد؛ در حالی که نماگر بازار سرمایه به میزان ۴۱/ ۰ درصد افت کرده بود، قیمت مجموعه سهم‌های سبد عدالت به میزان ۱۳/ ۰ درصد کاهش یافت. دلیل این موضوع هم به رشد مثبت ۶ نماد بورسی در میان پرتفوی ۳۷ گانه‌ آن برمی‌گردد، به خصوص اینکه در میان این ۶ شرکت ۲ نماد مهم «فملی» و «وصادرات» قرار داشت که به ترتیب رشد ۹۶/ ۲ و ۷۲/ ۰ درصدی در قیمت پایانی خود را تجربه کردند. ارزش شرکت‌های بورسی سهام عدالت بعد از معاملات روز گذشته به ۹ میلیون و ۸۸ هزار تومان رسید. آنطور که معاملات چند روز گذشته نشان می‌دهد، سبد سهام عدالت مقاومت خوبی در برابر سرازیری به کانال ۸ میلیون تومان از خود نشان داده است. این دارایی بعد از لمس این کانال در سه‌شنبه هفته گذشته، دوباره به بالای ۹ میلیون تومان صعود کرد و اکنون دو روز معاملاتی است که در مرز این دو کانال به مقاومت خود ادامه می‌دهد.
 • قفل دارویی‌ها در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار می‌دهند. در این گزارش نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر