آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۹

 • افول با شیب ملایم

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت سرمایه‌گذاری طی ۱۸ روز کاری گذشته با حدود ۷ درصد کاهش از محدوده ۳۳ هزار واحد به محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری حرکت با شیب ملایم در جهت نزولی بود.
 • گروه سرمایه‌گذاری در روند نزولی

  امیر عجمی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص گروه سرمایه‌گذاری در یک روند نزولی قرار دارد و درحال حاضر در سطح فیبو ۵۰ قرار دارد. بررسی روند گذشته و روند پرشتاب این گروه نشان می‌دهد شاخص سرمایه‌گذاری بعد از رشد شدید یک ریزش شدید را تجربه کرد و مانند دیگر گروه‌ها روند نزولی در پیش گرفته است. با بررسی تکنیکال شاخص این گروه به این گواه می‌رسیم که ۵۰ درصد اصلاح در این گروه اتفاق افتاده و همچنان سیگنال ورودی از این گروه دریافت نشده است. البته در این بازار همیشه اول دیگر گروه‌ها رشد می‌کنند، سپس گروه سرمایه‌گذاری رشد خواهد کرد.
 • تغییر اندک ارزش سهام عدالت

  در روزی که شاخص کل حدود ۴۰۰ واحد رشد داشت، ارزش سبد سهام عدالت نیز ۴۳/ ۰ درصد رشد کرد. بر این اساس در جریان دادوستد‌ها روز گذشته ارزش سهام عدالت به ۸ میلیون و ۴۱ هزار تومان رسید و از کانال ۸ میلیونی پایین‌تر نرفت. در این روز نماد‌هایی همچون فولاژ، بفجر، فارس و ورنا منفی بودند و در مقابل نماد‌هایی مانند فخوز، خودرو و شپریز رشد قیمت را تجربه کردند. رشد قیمت این سهام مانع از افت بیشتر ارزش کل پرتفوی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی شد.
 • افزایش صف‌های خرید

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • بررسی بدهی‌ها

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  در صورت ‌وضعیت مالی شرکت (ترازنامه)، تمامی اقلام یا منابع اقتصادی شرکت هستند یا جزئی از مصارف محسوب می‌شوند. مشخص است که برای هر مصرفی، منبعی وجود دارد. همین مفهوم موجب می‌شود تا در ثبت‌های حسابداری، به ازای هر مصرف در حساب مقابل آن، منبع مورد استفاده نیز مشخص باشد و ثبت شود. بدهی‌های هر مجموعه، ادعایی است که سایر شرکت‌ها نسبت به دارایی‌های یک شرکت دارند. بدهی‌ها جزو منابع محسوب می‌شوند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر