آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۸

 • آیا محدوده حمایتی شکسته می‌شود؟

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت کانه‌های فلزی طی ۱۰ روز کاری گذشته با حدود ۲۲ درصد کاهش از محدوده ۳۸۰ هزار واحد به محدوده ۲۹۶ هزار واحد رسید. در چند روز گذشته در ادامه روند نزولی میان‌مدت، یک روند نزولی کوتاه‌مدت برای صنعت کانه‌های فلزی تشکیل شده که در حال حاضر به سطح حمایتی ۲۹۵ هزار واحد نزدیک می‌شود. در صورت شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، در مرحله اول ریزش، شاخص بعد از عبور از محدوده حمایتی ۲۷۰ هزار و ۵۰۰ واحد به سمت پایین به دنبال هدف ۲۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد است. در پرده دوم ریزش قیمت‌ها هدف، سطح ۱۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد است. در این مسیر محدوده ۲۱۰ هزار واحد به‌عنوان حمایت پر قدرت ممکن است مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شود. پرده سوم از ریزش قیمت‌ها به محدوده‌های کمتر از ۱۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد اختصاص دارد که در آینده و در صورت لزوم در مورد آن صحبت می‌کنیم.
 • فرصت‌های خروج در شاخص کانه‌های فلزی

  مهدی طیبی/ تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص کانی‌های فلزی که از گروه‌های بزرگ و بنیادین بازار محسوب می‌شود که پس از رسیدن به قله ۴۵۳ هزار و ۵۰۰ واحدی همگام با کلیت بازار وارد اصلاح شد و در گام نخست تا اولین سطح فیبو ریتریسمنت از صعود بزرگ، خود را اصلاح کرده و سپس بخش عمده اصلاح خود را به بالا برگشت زد.
 • سایه سنگین فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • تداوم افت قیمت سبد سهام عدالت

  دنیای اقتصاد: ارزش سبد سهام عدالت همچنان کاهشی است. سهام عدالت (۵۰۰ هزار تومانی) با ۹/ ۳ درصد کاهش به ۸ میلیون و ۶۰۰ تومان رسید. به نظر می‌رسد سهام عدالت به زودی سطح ۸ میلیون تومانی را نیز از دست خواهد داد. سهام عدالت در طول روز گذشته بیش از ۳۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. نماد‌های وتجارت، جم، شبریز، ‌شتران، شگویا، رمپنا، فملی، فولاد،‌ کگل، فایرا، شاوان و شبندر از جمله نماد‌هایی بودند که بیش از ۴درصد نوسان منفی را تجربه کردند.
 • کایزن چیست و کاربرد آن در مدیریت کدام است؟

  آشنایی سازمان‌ها با مفاهیم مرتبط با کیفیت و بهره‌وری واستفاده از آن در اداره واحدهای تولیدی از جمله اقداماتی است که می‌تواند نقش موثری در ارتقای جایگاه وعملکردآنها درعرصه‌های رقابت داخلی وخارجی داشته باشد. در این مبحث نگاهی به سیستم مدیریتی کایزن داریم که استفاده از آن نقش اثرگذاری دربهبود فعالیت‌های سازمان‌ها بالاخص درواحدهای تولیدی خواهد داشت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر