آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۹۲

 • بازگشت امید برای فلزی‌ها

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت محصولات فلزی از حدود ۲۰ روز قبل حدود ۱۸ درصد کاهش داشت و از محدوده ۳۵۰ هزار واحد به محدوده ۲۸۴ هزار واحد رسید. در هفته گذشته روند نزولی کوتاه‌مدت و میان‌مدت ادامه داشت و در مهم‌ترین اتفاق شاخص با برخورد به محدوده مهم حمایتی ۲۷۵ هزار و ۵۰۰، نشانه‌هایی از اصلاح در روند نزولی را نشان داد.
 • نزدیک به پایان اصلاح

  سامان منتظری / مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه
  با توجه به نمودار شاخص حمل و نقل در تایم فریم هفتگی، شاخص این صنعت در بلند مدت در یک کانال صعودی در حال حرکت است و از مرداد ۹۷ که انتهای کانال صعودی حوالی ۳۵۰۰ واحد بود یک روند صعودی را آغاز کرد و با یک رشد ۱۳۰۰ درصدی که به مدت ۲ سال تا مرداد ۹۹ به طول انجامید و با برخورد به سقف کانال صعودی در حوالی ۱۱۳هزار واحد و سطح ۸/ ۲۶۱ درصد فیبوناچی گسترش یافته وارد اصلاح شد. این اصلاح می‌تواند تا اولین سطح فیبو ناچی اصلاحی یعنی ۲/ ۳۸ درصد که محدوده ۳۰هزار تا ۳۲هزار واحد هست ادامه یابد در حال حاضر عدد شاخص ۳۱۰۴۰ واحد است که با توجه به نمودار در محدوده حمایتی و مهمی قرار دارد. پس گروه حمل و نقل را می‌توان واچ لیست قرار داد تا ببینیم حوالی این محدوده حمایت مورد توجه بازار قرار می‌گیرد یا خیر؟
 • ارزش سهام عدالت رشد کرد

  در روزی که شاخص کل بورس ۳۸هزار واحد رشد را تجربه کرد، ارزش سهام عدالت نیز رشد کرد. در اولین روز هفته سهام عدالت توانست ۴۸/ ۳ درصد رشد کند. بیشتر نماد‌های حاضر در این سبد افزایش قیمت داشتند؛ این موضوع موجب شد قیمت سهام عدالت به ۸ میلیون و ۶۸۷ هزار تومان برسد. رشد حدود ۳۰۰ هزار تومانی سهام عدالت در حالی رخ داده است که دو نماد فملی و فولاد از ارزشمندترین سهام پرتفوی سهام عدالت به ترتیب بیش از ۳ و ۴ درصد رشد کردند.
 • پرنوسان‌ترین‌های بورس

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند، شناسایی شده‌اند.
 • اهمیت داده‌های حسابداری در تصمیم‌گیری مدیران سازمان

  احمد امیری حسابرس
  در راستای پیشرفت کسب‌و‌کار، دسترسی به اطلاعات و داده‌های مهم در مورد دارایی‌ها، بدهی‌ها، صورت سود و زیان و... از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که داشتن این دیتاها برای مدیران و سرمایه‌گذاران باعث می‌شود از بروز هر گونه کسری بودجه و مشکل مالی در آینده جلوگیری به عمل‌ آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر