آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۴ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۴

 • تشکیل روند نزولی در خودرویی‌ها

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص صنعت خودرو از حدود ۲۵ روز کاری گذشته با حدود ۲۷ درصد کاهش از محدوده ۳۶۶ هزار واحد به محدوده ۲۶۶ هزار واحد رسید. با کاهش اخیر قیمت‌ها روند نزولی در کوتاه‌مدت تشکیل شد تا همچنان ریزش قیمت‌ها در میان‌مدت نیز ادامه پیدا کند. با توجه به فشار فروش هیجانی در بازار انتظار می‌رود سناریوی کاهشی برای صنعت خودرو از احتمال بیشتری برخوردار باشد. کاهش قیمت‌ها در سه مرحله ممکن است این شاخص را به محدوده‌های کمتر از ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ واحد برساند. احتمال کاهش قیمت‌ها در قالب پرده اول از سناریوی کاهشی زیاد است. هدف این فاز از کاهش قیمت‌ها محدوه ۲۰۸ هزار واحد است. سطوح فعلی شاخص (‌منطقه ۲۶۸‌هزار واحد) و همچنین ناحیه ۲۴۵ هزار واحد، ممکن است به‌عنوان حمایت، از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کنند.
 • در دوراهی صعود یا نزول

  امیر عجمی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص کل گروه در یک دوراهی قرار دارد؛ حمایت یا ریزش؟ در تایم‌فریم روزانه بعد از یک رشد شارپ و یک ریزش شارپ وارد محدوده حمایتی شد حالا باید منتظر ماند و دید باتوجه به جو متشنج، بازار به این حمایت واکنش نشان خواهد داد یا نه. به‌طور کلی اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم شاخص کل گروه خودرویی در یک روند خنثی قرار دارد. در حال حاضر در کف این روند قرار داریم که می‌خواهیم سناریو‌های این شاخص را در تایم فریم‌های مختلف بررسی کنیم.
 • افت ۳۶۷ هزار تومانی سهام عدالت

  روز گذشته ارزش سبد سهام عدالت (۵۰۰‌هزار تومانی) بیش از ۳۶۷ هزار تومان افت کرد و به ۹ میلیون و ۲۹ هزار تومان رسید. در روز گذشته ۲۱ نماد این پرتفو روندی منفی را تجربه کردند. تنها نماد‌های فخوز، حپترو و سدشت روندی صعودی داشتند و این رشد نتوانست مانع از افت قیمت سهام عدالت شود. در این میان نمادهای «جم» و «بنیرو» همچنان متوقف ماندند و نماد «لکما» بازگشایی شد.
 • نماد‌ها‌یی با قدرت خریدار بالا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • حوزه عمل حسابداری مدیریت

  احمد امیری حسابرس
  حیطه عمل حسابداری مدیریت در دو بخش است: ۱- اندازه‌گیری هزینه (بهایابی)، ۲- استفاده از اطلاعات هزینه (پشتیبانی تصمیم).

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر