آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۳ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۳

 • احتمال‌قوی نزول

  شکور علیشاهی / تحلیل‌گر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص صنعت فرآورده‌های نفتی نزولی است. شاخص این صنعت در ۲۰ روز کاری بیش از ۳۰ درصد ریزش داشت و از محدوده ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار واحد به سطح ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید. روند‌های بلند‌مدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت در این صنعت نزولی هستند و بنابر یکی از اصول اولیه تحلیل تکنیکال که می‌گوید قیمت‌ها بر اساس روند‌های مشخص حرکت می‌کنند و این روند‌ها ادامه می‌یابند، احتمال حرکت کاهشی بیش از حرکت افزایشی است.
 • شاخص نفتی پس از ریزش دوباره

  مهدی طیبی / تحلیل‌گر بازار سرمایه
  شاخص فرآورده‌های نفتی پس از ریزش ۶۳درصدی با تشکیل واگرایی مثبت بین قیمت و اندیکاتورها (فلش‌های آبی‌رنگ) توانست بازگشت داشته و مقداری از ریزش را جبران کند. در ادامه با ضعف تقاضا و فشار فروش به ویژه از سمت حقوقی‌ها روبه‌رو شد و همین موضوع روی نمودار موجب تشکیل واگرایی منفی (فلش‌های قرمزرنگ) و ریزش مجدد قیمت شد.
 • ارزش سهام عدالت افت کرد

  ارزش سبد سهام عدالت(۵۰۰هزارتومانی) روز گذشته با بیش از ۱۲۰ هزار تومان کاهش به ۹ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان رسید. در روز‌ گذشته بسیاری از نمادهای سبد سهام عدالت روندی نزولی داشتند. فولاژ، ورنا، خودرو، شبریز، حپترو و فملی از جمله نماد‌هایی بودند که بیش از ۳ درصد افت قیمت را تجربه کردند. همچنین نماد‌ها «جم» و «بنیرو» همچنان متوقف ماندند و نماد «لکما» بازگشایی شد.
 • افزایش قدرت خریدار به فروشنده در چند نماد

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  چند نماد بورس تهران و فرابورس بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • معرفی صورت وضعیت مالی (ترازنامه)

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  صورت وضعیت مالی هر شرکت، نمایش‌دهنده معادله اساسی حسابداری است که طبق آن باید دارایی‌ها مساوی مجموع بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام شرکت باشد. صورت وضعیت مالی مانند یک ترازو است که باید کفه دارایی آن با کفه بدهی و حقوق صاحبان سهام مساوی باشد. دارایی‌ها منابع اقتصادی هر شرکت هستند. بدهی‌ها، تعهدات مالی شرکت هستند و مابه‌التفاوت دارایی‌ها و بدهی‌های شرکت، حقوق صاحبان سهام نامیده می‌شود. هر یک از اقلام دارایی و بدهی در صورت وضعیت مالی، به دو دسته جاری و غیرجاری تقسیم می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر