آرشیو روزنامه شماره ۵۰۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۸۲

 • احتمال ادامه روند ریزشی

  شکور علیشاهی / تحلیل‌گر بازار سرمایه
  شاخص صنعت بانکداری از ۲۰ روز کاری گذشته با حدود ۲۰ درصد کاهش از محدوده ۹ هزار و ۴۵۰ واحد به محدوده ۷ هزار و ۶۰۰ واحد رسید. با کاهش قیمت‌های اخیر روند نزولی در کوتاه‌مدت تشکیل شد تا همچنان ریزش قیمت‌ها در میان‌مدت ادامه پیدا کند. با توجه به فشار فروش هیجانی در بازار انتظار می‌رود سناریوی کاهشی برای صنعت بانکداری از احتمال بیشتری برخوردار باشد.کاهش قیمت‌ها در سه مرحله ممکن است این شاخص را به محدوده‌های کمتر از ۴ هزار واحد برساند.
 • احتمال رشد گروه بانکی

  محمد بنیادی / تحلیل‌گر بازار سرمایه
  شاخص گروه بانکی در چند روز گذشته با اصلاح تند و تیزی مواجه بوده اما با بررسی کلیت اصلاح که از تاریخ ۲۴ آذرماه آغاز شده، متوجه خواهیم شد که این اصلاح خیلی هم نگران‌کننده نیست و با توجه به شتاب رشد صورت گرفته قبل از اصلاح می‌توان امیدوار بود که رشد دوباره را شاهد باشیم. درحال‌حاضر محدوده ۷۴۳۵ واحد تا ۷۶۸۰ واحد یعنی همین ارقامی که شاخص بانکی دارد، می‌تواند محدوده پرپتانسیلی برای بازگشت در نظر گرفته شود.
 • شنفت جذاب برای حقیقی‌ها

  دنیای‌اقتصاد- محمد ارغوان: شرکت نفت پارس یا پالایشگاه پارس، نخستین پالایشگاه و شرکت نفت خصوصی ایران است. شرکت نفت پارس، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید انواع روانکار و فرآورده‌های نفتی حاصل از لوبکات است. ظرفیت عملیاتی سالانه تولید، حدود ۳۰۰ میلیون لیتر انواع روانکار و اکسترکت است که به‌طور مستمر افزایش یافته است.
 • اقبال به وصندوق و حکشتی

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  در جدول زیر ۱۱ نماد بورس تهران و فرابورس تهران به نمایش درآمده‌اند که بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • صورت سود و زیان

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  صورت سود و زیان، تمامی درآمدها و هزینه‌های یک شرکت را طی یک دوره مالی نمایش می‌دهد تا در نهایت سود یا زیان خالص مجموعه را مشخص کند. درآمد هر مجموعه، حاصل فروش کالا یا ارائه خدمات به مشتریان آن مجموعه است. هزینه به بخشی از دارایی گفته می‌شود که برای ایجاد درآمد مصرف می‌شود. هزینه کاهنده دارایی است و درآمد دارایی را افزایش می‌دهد زیرا که برآیند درآمد و هزینه منجر به ایجاد سود یا زیان خالص می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر