آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۴۱

 • شکست روند صعودی

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند صعودی بلند‌مدت شاخص صنعت کانه‌های فلزی شکسته شد، اما بعد از عبور شاخص این صنعت از محدوده خط روند صعودی بلند‌مدت، به نظر می‌رسد در سطوح حمایتی ۲۹۵ هزار واحد تا ۲۸۵ هزار واحد الگویی هم‌جنس الگوی کف دو قلوی کلاسیک ساخته است. این موضوع توانست امید‌ها را به افزایش قیمت‌ها بالا ببرد، به طوری که طی ۱۰ روز کاری شاخص این صنعت توانست با بیش از ۲۸ درصد افزایش از محدوده ۲۸۵ هزار واحد به محدوده ۳۶۵ هزار واحد برسد و به ناحیه هدف قیمتی الگوی کلاسیک دست یابد.
 • کانی‌های فلزی آماده برگشت

  مهدی طیبی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص گروه کانه‌های غیر فلزی که بیشتر متاثر از سنگ آهنی‌های گروه است، پس از ثبت قله ۴۶۰ هزار واحدی، اصلاح ۳۸ درصدی را در بازه سه ماهه تجربه کرده و سپس با رسیدن به محدوده اشباع فروش و منطقه تبدیل سطح ۲۹۵ هزار واحدی با شکل‌گیری واگرایی مثبت بین نمودار قیمت و اندیکاتور RSI برگشت خوبی رقم زده و در حال ریکاور کردن اصلاح اخیر است. محدوده ۳۶۵ هزار واحد مقاومت مینور پیش روی نمودار است که هم اکنون با آن درگیر است.
 • بازی‌خوانی‌های نماد نطرین

  مهدی آجرلو-تحلیلگر بازار سرمایه: شرکت عطرین نخ قم که با نماد نطرین در بازار اول فرابورس فعالیت دارد یکی از مهم‌ترین واحد‌های تولیدی تولید نخ پلی استر کشور است. این سهم که ۵۵۲ میلیون برگه سهم دارد، ارزش بازار آن ۷۹۰ میلیارد تومان است که قیمت هر برگه سهم آن در پایان روز معاملاتی سوم آذر ۱۴۳۰ تومان است.
 • افزایش تقاضا در قشکر و وپویا

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد قشکر با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و‌ وپویا افزایش حجم را تجربه کرده ‌است.
 • شناخت زنجیره‌های تولید

  زهره صفری / کارشناس بازار سرمایه
  وجود صنایع بالادستی و پایین‌دستی منجر به ایجاد ارتباط میان محصولات این صنایع می‌شود. مثلا در زنجیره تولید فولاد، روند تبدیل محصولات به این صورت است: استخراج از معدن، ‌سنگ‌آهن،‌ کنسانتره،‌ گندله،‌ آهن اسفنجی و فولاد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر