آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۴۰

 • سناریوی صعودی گروه

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند کلی شاخص چند رشته‌ای صنعتی، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته با حدود ۸ درصد کاهش از محدوده ۱۹۶ هزار و ۱۶۵ واحد به محدوده ۱۸۰ هزار و ۴۰۰ واحد رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز کاری گذشته واکنش هم زمان به محدوده حمایتی ۱۶۸ هزار واحد و خط روند نزولی میان‌مدت بود، که باعث شد در ۳ روز کاری، قسمت بزرگی از کاهشی که بازگشایی نماد شستا ایجاد کرده بود، جبران شود.
 • گروه چند رشته‌ای صنعتی، مستعد برگشت

  عرفان فکری/ کارشناس بازار سرمایه
  شاخص گروه چند رشته‌ای بعد از سقف ۲۰ مرداد ماه تا به‌حال در ۳ قسمت از کل اصلاح، اصلاح قیمتی را تجربه کرده و فعلا روند نزولی به صعودی تغییر نکرده است. برای تغییر روند از نزولی به صعودی قیمت باید بالای جعبه سبز رنگ تثبیت قیمتی داشته باشد.
 • وتجارت در رادار حقیقی‌ها

  دنیای‌اقتصاد -محمدارغوان: بانک تجارت با نماد و تجارت، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های فعال در شبکه بانکی کشور و از جمله بانک‌هایی است که سهام آن با نماد وتجارت در بازار بورس ایران عرضه می‌شود. بانک تجارت در سال ۱۳۷۳ با نماد وتجارت مشغول به عرضه اوراق در بازار بورس تهران شد و در بازار اصلی بورس سهام خود را برای انجام معاملات قرار داد.
 • اقبال به سیدکو و واعتبار

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد سیدکو با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و‌ واعتبار افزایش حجم را تجربه کرده ‌است.
 • نظریه مدرن پرتفولیو

  مهدی طیبی/ کارشناس بازار سرمایه
  (Modern Portfolio Theory) این تئوری در سال ۱۹۵۲ توسط هری مارکوییتز مطرح شد و مبتنی بر متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری است، به نحوی که با در نظرگرفتن میزان مشخصی از ریسک، حداکثر بازده ممکن را کسب نماید.محاسبه ریسک از طریق فرمول‌های واریانس و همبستگی بین دارایی‌ها صورت می‌پذیرد. به بیان ساده سبد شامل دارایی‌های کم ریسک و ریسک متوسط و پرریسک خواهد بود و میزان ریسک و بازده را درصد هر یک از این دارایی‌ها در کل سبد سرمایه‌گذاری تعیین می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر