آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۰۴۲

 • شکست روند نزولی میان‌مدت

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  روند بلند‌مدت شاخص صنعت سرمایه‌گذاری، صعودی ولی شکسته شده برآورد می‌شود. این شاخص در ۳۶ روز کاری قبل روند صعودی بلند‌مدت خود را شکسته و روند نزولی میان‌مدت خود را تشکیل داد. شاخص سرمایه‌گذاری‌ها طی چهار هفته گذشته حدود ۱۲ درصد ریزش داشته و از محدوده ۳۱ هزار و ۱۷۴ واحد به محدوده ۳۱ هزار و ۵۶۲ واحد رسید. البته در این مسیر تا محدوده ۲۹ هزار و ۷۰۰ واحد نیز کاهش داشت که از ۸ روز کاری قبل با شکستن خط روند نزولی میان‌مدت به سطوح فعلی رسید.
 • ظرفیت رشد ۷ تا ۱۰ درصدی

  محمد حسین کیانی / تحلیلگر بازار سرمایه
  پس از ریزش حدود ۴۰ درصدی از سقف تاریخی خود، شاخص گروه سرمایه‌گذاری‌ها نزدیک حمایت تراز فیبوناچی ۶/ ۷۸درصد برگشت را تجربه کرد. نکته قابل توجه گارد صعودی گرفتن میانگین متحرک‌ها است. میانگین ۱۰ روزه در حال قطع میانگین ۲۰ روزه به سمت بالا است که در واقع روند صعودی شکل گرفته را تایید می‌کند. شاخص این گروه توانایی رشد ۷ تا ۱۰ درصدی را در ادامه خواهد داشت. نزدیکترین حمایت برای این شاخص همان تراز فیبوناچی و در واقع نقطه برگشتی اخیر است که حدود ۵ درصد از آن فاصله دارد.
 • نگاهی به یک الفین‌ساز

  شرکت پتروشیمی جم با نماد جم در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود. فعالیت اصلی شرکت احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری کارخانجات صنعتی به منظور تولید، بازاریابی، فروش و صدور محصولات پتروشیمی، ذخیره و صادرات و تبدیل کلیه مواد پتروشیمی و پتروشیمیایی و فرآورده‌های فرعی و مشتقات ذی‌ربط آنها و انجام کلیه فعالیت‌های تولیدی، صنعتی بازرگانی، فنی و مهندسی است.
 • قهکمت و وپویا در مدار حقیقی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  چندین نماد بورس تهران و فرابورس تهران بیشترین نسبت قدرت خریدار به فروشنده را به‌دست آورده‌اند؛ این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست. به‌عنوان مثال روز سه شنبه هر کد حقیقی در نماد قهکمت به‌طور متوسط حدود ۲۵۰ میلیون تومان خریداری کرده است در صورتی که هر کد حقیقی تنها حدود ۶ میلیون تومان فروش داشته است.
 • صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاری کدامند؟

  زهره صفری کارشناس بازار سرمایه
  صنعت اوره در حال حاضر یکی از صنایع جذاب برای سرمایه‌گذاری است. ماده اولیه این صنعت عمدتا خوراک گازی است که با نرخ جهانی و دلار مرتبط است. نرخ خوراک گازی، حاشیه سود جذابی برای اوره‌سازان ایجاد کرده است. در حال حاضر نرخ فروش اوره که قبل‌تر با اختلاف فاحشی با نرخ جهانی در داخل صورت می‌گرفت، بهبود پیدا کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر