آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۸۹

 • شیمیایی‌ها در انتظار صعود

  شکور علیشاهی/ تحلیلگر بازار
  روند کلی شاخص صنعت شیمیایی، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته این شاخص با حدود ۱۰ درصد افزایش از محدوده ۹۲ هزار و ۸۱۰ واحد به ۱۰۲ هزار و ۵۶۳ واحد رسید. به نظر می‌رسد اصلاح قیمتی که در مسیر صعودی این شاخص از حدود ۲۶ روز کاری قبل و با برخورد به محدوده مقاومتی ۱۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد شروع شده بود با برخورد به حمایت ۸۲ هزار و ۴۰۰ واحد، به پایان رسیده و از ۶ روز کاری قبل شاخص شیمیایی دوباره به روند صعودی خود بازگشته است، اما هنوز سقف قبلی به سمت بالا شکسته نشده و این موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران با احتیاط بیشتری به معاملات نمادهای موجود در این شاخص بپردازند.
 • سناریوهای پیش‌روی گروه شیمیایی

  محمدحسین کیانی/ کارشناس بازار سرمایه
  گروه محصولات شیمیایی طیف وسیعی از صنایع شیمیایی از جمله شرکت‌های تولید‌کننده متانول، اوره، دوده صنعتی و مواد شوینده را شامل می‌شود. با تغییر جو حاکم بر بازار که نشانه‌های از اهمیت دادن به سود‌سازی شرکت‌ها در آن دیده می‌شود، شرکت‌های پتروشیمی و شیمیایی دوباره مد نظر اهالی بازار و تحلیلگران قرار گرفتند.
 • «جم‌پیلن» در آینه اعداد

  شرکت پلی پروپیلن جم که حدود یک سال و سه ماه از نخستین تاریخ معامله آن در بورس تهران می‌گذرد، از جمله نمادهای حاضر در گروه شیمیایی است که قیمت نهایی محصول آن وابستگی زیادی به بازارهای جهانی و در نتیجه قیمت دلار دارد. این نماد که در بازار دوم بورس تهران معامله می‌شود بر اساس اطلاعات به ثبت رسیده روی تارنمای کدال به تولید انواع گریدهای پلی پروپیلن اشتغال دارد.
 • ارفع و دسینا در معرض توجه حقیقی‌ها

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد سهگمت با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و تملت افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • مظنه‌های خرید و فروش سهام

  زهرا درخشنده / کارشناس سرمایه‌گذاری بانک دی
  در مبحث تکنیک‌های معامله، در مورد تعیین نقاط ورود و خروج با استفاده از تحلیل تکنیکال صحبت کردیم. در این بخش در مورد دامنه نوسانات روزانه و مظنه‌های خرید و فروش در هر سهم صحبت خواهیم کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر