آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۹۰

 • مسیر دشوار برای صعود

  شکور علیشاهی/ تحلیلگر بازار
  روند بلند‌مدت شاخص چند رشته‌ای صنعتی، صعودی اما در مسیر اصلاح برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته این شاخص از محدوده ۲۳۸ هزار و ۵۲۰ واحد به ۲۱۴ هزار و ۵۱۸ واحد رسید. به نظر می‌رسد اصلاح قیمتی که در مسیر صعودی این شاخص از حدود ۲۷ روز کاری قبل و با برخورد به محدوده مقاومتی ۳۲۷ هزار و ۴۰۰ واحد شروع شده بود با برخورد به حمایت ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ واحد، به پایان رسیده و از ۷ روز کاری قبل شاخص چند رشته‌ای صنعتی دوباره به روند صعودی خود بازگشته است، اما هنوز سقف قبلی به سمت بالا شکسته نشده و این موضوع باعث شده سرمایه‌گذاران با احتیاط بیشتری به معاملات نمادهای موجود در این شاخص بپردازند.
 • گروه چندرشته‌ای آماده صعودی دیگر

  عرفان فکری / معامله‌گر بازار داخلی و بازار‌های جهانی
  به نظر می‌رسد اصلاح قیمتی در شاخص گروه چندرشته‌ای به اتمام رسیده است و تنها در این محدوده قیمتی برای تکمیل ریز موج‌های تکمیل‌کننده ساختار اصلاحی چند روزی نوسان می‌کند و کف‌سازی مورد نیاز را انجام می‌دهد که به نظر می‌رسد نوع ساختار اصلاحی می‌تواند مثلث خنثی باشد.
 • از منفی‌های کیمیا تا پتانسیل‌ها

  سهام شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران با نماد کیمیا در تابلوی بازار دوم فرابورس دادوستد می‌شود. این شرکت طی یک سال گذشته حدود ۴/ ۱۷۹ درصد بازدهی داشته و طی سه ماه اخیر بازدهی منفی ۹/ ۴۲ درصد را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرد. میانگین ارزش ۳۰ روزه کیمیا ۸میلیارد و ۴۱۲ میلیون تومان بوده است. ارزش بازار سهم نیز تا روز گذشته حدود ۱۱۴۸ میلیارد تومان است.
 • زاگرس و شگل از گزیده‌های حقیقی‌ها‌

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد زاگرس با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و شگل افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • ضرورت برنامه معاملاتی

  زهره صفری/ کارشناس تحلیل کارگزاری بورسیران
  در بازار سرمایه، گرچه ممکن است در دوره‌هایی به دلایل مختلف، مانند جهش ارز، کسب سود و بازده آسان باشد، اما در دوره‌های تعادل، کسب بازدهی مثبت آسان نیست. از جمله عواملی که می‌تواند در این مسیر برای سرمایه‌گذاران کاربردی باشد، آشنایی با تکنیک‌های معاملاتی است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر