آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۸۸

 • پایان یا تداوم اصلاح در بورس؟

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار
  روند بلند‌مدت شاخص بورس اوراق بهادار تهران، صعودی و در حال اصلاح برآورد می‌شود. در هفته گذشته شاخص با حدود ۵/ ۹ درصد افزایش از محدوده یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۳۱۵ واحد به محدوده یک میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۰۸ واحد رسید. در هر روند صعودی اصلاح قیمت‌ها اجتناب‌ناپذیر است. منظور از اصلاح قیمت‌ها تشکیل روند نزولی در میان‌مدت و بلند‌مدت نیست، بلکه کاهش قیمت‌ها است. فاز اصلاحی با شکست روند صعودی کوتاه‌مدت، آغاز می‌شود. روند صعودی میان‌مدت گاه در این مرحله شکسته می‌شود و گاه شکسته نخواهد شد.
 • مقاومت پنجم

  محمد بنیادی / کارشناس آموزش کارگزاری آینده نگر خوارزمی
  شاخص کل بعد از عبور پرقدرت از مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد در حال نزدیک شدن به مقاومت سقف قبلی مینور خود در یک میلیون و ۷۳۰ هزار واحد و محدوده ۳۸ درصد فیبوناچی موج اصلاحی قبلی در ۱.۷۵۸.۰۰۰ واحد است؛ همزمانی این محدوده با عرضه‌های حقوقی و حقیقی شکل گرفته در بازار در روز چهارشنبه هفته قبل و همچنین تلاش‌های آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران می‌تواند بازار را وارد اصلاح محدود کرده و این نکته حائز اهمیت است که بازگشت تحریم‌ها تاثیر بنیادی خاصی در بازار سرمایه ما نداشته و صرفا به لحاظ روانی می‌تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد.
 • بازی «کاوه» با دلار

  آرمین عبدی- کارشناس تحلیل سبدگردان کاریزما: شرکت فولاد کاوه جنوب کیش از جمله شرکت‌هایی است که همواره مورد توجه تحلیلگران بازار سرمایه بوده است. دلیل این توجه را می‌توان از یکسو محصول مناسب و صادرات‌محور بودن این شرکت دانست و از سوی دیگر در توجه سهامداران عمده نسبت به معاملات تابلوی آن جست‌وجو کرد. این شرکت دارای دو خط تولید ۲/ ۱ میلیون تنی شمش بیلت است که با قرارگرفتن در مجاورت خلیج فارس موقعیت بسیار مناسبی جهت صادرات محصولات خود به اقصی نقاط دنیا دارد.
 • افزایش تقاضای سهگمت و تملت

  رضا شاکری تحلیلگر بازار
  تابلوخوانی با بررسی روند‌ معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد نماد سهگمت با قدرت بالای خریدار رو‌به‌رو شده و تملت افزایش حجم را تجربه کرده است. این روند گویای هجوم تقاضای پول‌های کلان به این نماد‌‌هاست.
 • سه مهارت‌لازم برای سرمایه‌گذاری

  عرفان فکری معامله‌گر بازارهای داخلی و بازارهای خارجی
  ۱-مدیریت ریسک: اغلب معامله‌گران تازه‌وارد به دنیای بازار‌های مالی به دلیل نابلد بودنشان و طمعی که در ذات ما انسان‌ها وجود دارد قصد دارند ظرف مدت کوتاهی به آرزو و امیال خود برسند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر