آرشیو روزنامه شماره ۴۶۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۶۹۲

 • دوگل جدید در الیزه

  دنیای اقتصاد: امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به‌نظر می‌رسید که همزمان در اجلاس سران گروه ۷ همه‌جا حضور دارد. برای فضای به‌وجودآمده در آخر هفته (غربی‌ها)، به‌نظر می‌رسد یک نفر گرداننده اصلی «نمایش» بوده و آن شخص رئیس‌جمهوری آمریکا نیست.
 • دهن‌کجی جانسون به دموکراسی انگلیسی

  دنیای‌اقتصاد: دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا در نظر دارد با تعلیق پارلمان بریتانیا مانع از مخالفت نمایندگان و جلوگیری از برنامه دولت برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) شود. برخی منابع خبری در بریتانیا نوشته‌اند جانسون که اخیرا به رهبری حزب حاکم محافظه‌کار انتخاب و به سمت نخست‌وزیری منصوب شده است، در نظر دارد در ملاقات با الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، خواستار صدور فرمان تمدید دوره تعطیلات تابستانی پارلمان تا ۱۴ اکتبر شود. مهلت اتحادیه اروپا به بریتانیا برای تصمیم نهایی در مورد خروج از اتحادیه اروپا روز ۳۱ اکتبر - کمی بیش از دو ماه دیگر - تمام می‌شود.
 • پارتیزان میلیاردر

  دنیای اقتصاد: «جیمی لای» دهه‌هاست به یک هدف عمومی تبدیل شده است. همه چیز از زمانی آغاز شد که این غول تجاری هنگ‌کنگ – که پناهجویی از چین بود- در نیمه دهه ۹۰ به‌عنوان پایه‌گذار یکی از روزنامه‌های نیم‌قطع و مصور ضدپکن شناخته شد. این روزنامه Apple Daily نام داشت.
 • بی‌نظمی جدید جهانی

  ریچارد‌ هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا ترجمه: محمدحسین باقی
  آنچه مساله بدهی را به‌ویژه دشوار می‌سازد این است که بدهی‌ها به تعبیر خودم بخشی از چیزی است که آن را بحران‌های «کُند حرکت» می‌نامم. تغییرات اقلیمی یا آب و هوایی هم نمونه‌ای دیگر است. بحران‌های «کُند حرکت» این‌گونه است: پدیده یا فرآیندهایی که درحال انجام هستند و پیامدهایی بالقوه اساسی یا حتی مخرب دارند که یا به تدریج شروع می‌شود یا اگر هم ناگهانی در لحظه‌ای خاص شروع شود، فقط با گذشت زمانی قابل‌توجه شروع می‌شود. از این‌رو، آنها بر خلاف شیوع یک بیماری مسری یا سقوط مالی هستند.
 • توافق‌نامه آمریکا و طالبان نهایی شد

  دنیای اقتصاد: براساس گزارش‌ها متن توافق‌نامه بین آمریکا ‌و گروه طالبان نهایی شده ‌است. سهیل شاهین، سخنگوی دفتر طالبان در دوحه اعلام کرد، طالبان درصدد دستیابی به توافق نهایی با مسوولان آمریکایی درباره خروج نیروهای این کشور از افغانستان در مقابل تعهد تبدیل نشدن افغانستان به پناهگاهی برای گروه‌های تندرو است.
 • دعوت‌نامه ترامپ برای پوتین

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، پس از اجلاس گروه ۷ به‌دنبال زیرپا گذاشتن هنجاری آمریکایی است و پیشنهاد داده است تا رئیس‌جمهوری روسیه به این گروه دعوت شود. به گزارش سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای پیش از آغاز نشست گروه ۷ که اخیرا در شهر بیاریتز فرانسه برگزار شد، پیشنهاد حضور مجدد روسیه در این گروه را مطرح کرده و در جریان برگزاری نشست مذکور نیز به تکرار این پیشنهاد خود پرداخت.

بیشتر