آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۵۵۹

 • شکست مذاکرات اتمی در ویتنام

  دنیای اقتصاد: دونالد ترامپ و کیم‌جونگ‌اون، رهبران آمریکا و کره‌شمالی، پیش از زمان اعلام شده و بی آنکه بیانیه مشترکی منتشر کنند، به نشست خود پایان دادند. کاخ سفید اعلام کرد که رهبران دو کشور در اجلاس‌ هانوی به توافق نرسیدند. به گفته سخنگوی رئیس‌جمهوری آمریکا برای دست یافتن به یک «توافق مطلوب» به زمان بیشتری نیاز است.
 • تنش‌زدایی میان دو قدرت هسته‌ای

  دنیای اقتصاد: خلبان هندی که جنگنده‌اش توسط نیروهای پاکستانی مورد اصابت قرار گرفت و به‌موجب آن اسیر ارتش این کشور شد، زنگ خطر را برای بزرگ‌ترین بحران جنوب آسیا به صدا در آورد اما با چراغ سبز پاکستان برای آزادی وی این بحران تا حدی فروکش کرد.
 • آمریکا ظرف پنج سال آینده از افغانستان می‌رود

  بی‌بی‌سی/ نیویورک‌تایمز: کلیه نیروهای نظامی آمریکا قرار است براساس طرح جدید پیشنهادی از سوی واشنگتن در مذاکرات صلح افغانستان، ظرف پنج سال آینده از این کشور خارج شوند. این پیشنهاد در جریان گفت‌وگوهای صلح با طرف‌های درگیر در مناقشه افغانستان مطرح شده است. مذاکرات اخیر صلح قرار است به تشکیل دولتی در کابل منجر شود که تقسیم قدرت با طالبان بخشی انکارناپذیر از آن به‌شمار می‌رود.
 • اعلام جرم علیه بی‌بی‌

  رویترز/ بی‌بی‌‌سی: «آویچای مندلیلبت»، دادستان کل اسرائیل، گفته بنا دارد علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به اتهام ارتشا و فساد مالی اعلام‌جرم کند. طرح این پرونده در آستانه انتخابات اسرائیل می‌تواند برای نتانیاهو با کاهش محبوبیت تمام شود. نخست‌وزیر اسرائیل متهم است که از تجار متمول هدایای ارزشمندی قبول کرده و همچنین برای جلب‌توجه مثبت رسانه‌ها اقداماتی کرده است.
 • دسترسی کوشنر به اطلاعات فوق محرمانه

  نیویورک‌تایمز: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده سال گذشته به رئیس کارکنان کاخ سفید دستور داد تا دامادش به یک شفافیت امنیتی بالا دست پیدا کند. این دستور اما با واکنش و نگرانی‌های مقامات اطلاعاتی و وکلای رده‌بالای کاخ سفید همراه بوده است. تصمیم ترامپ در ماه مه، مقامات رده‌بالای دولتی را به دردسر انداخت و در آن زمان جان‌اف کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید در یادداشتی به تصمیم ترامپ مبنی بر اعطای شفافیت امنیتی به کوشنر توضیحاتی داده است.
 • لحظه خطرناک مودی

  دنیای اقتصاد: یک حمله انتحاری از سوی تروریست‌های پاکستان در منطقه کشمیر موجب چند مورد درگیری نظامی جدی میان هند و پاکستان شده است؛ به نحوی که اکنون دو قدرت هسته‌ای بر لبه پرتگاه یک جنگ‌ تمام‌عیار قرار دارند. در بلند‌مدت ثبات در این منطقه متاثر از خاتمه یافتن حمایت پاکستان از تروریست‌ها است. اما نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند نیز برای مسدود ساختن مسیر منتهی به جنگ مسوول است. به دلیل انتخابات ماه آوریل در هند، مودی با شرایط دشوار و پراهمیتی مواجه است که می‌تواند در تداوم نخست‌وزیری او موثر باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر