آرشیو روزنامه شماره ۴۴۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار دنیا - روزنامه شماره ۴۴۴۴

 • جدایـی هیلـی از تیـم تـرامـپ

  دنیای اقتصاد: نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل روز سه‌شنبه از سمت خود استعفا کرد. این خبر به‌طور رسمی پس از دیدار ترامپ و هیلی در اتاق بیضی‌شکل کاخ سفید در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت واشنگتن اعلام شد. پس از این دیدار، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری گفت که تا پایان سال‌جاری میلادی هیلی سازمان ملل متحد را ترک خواهد کرد.
 • اینجا جهنم است

  دنیای اقتصاد: برای بسیاری تایید برت کاوانا برای حضور در دیوان‌عالی آمریکا تنها پیروزی برای ترامپ به‌حساب نمی‌آید، بلکه در مقیاس وسیع یک پیروزی برای ترامپیسم است. این حقیقت ذهن بسیاری از مردم آمریکا را مغشوش کرده است.
 • پزشک مرگ

  دنیای اقتصاد: گروهی از روزنامه‌نگاران تحقیقی و محققان روز دوشنبه ۱۶ مهرماه هویت دومین مظنون در پرونده مسموم کردن جاسوس سابق روس در بریتانیا را فاش کردند. آنها اعلام کردند که او یک پزشک ارتش است و به استخدام آژانس اطلاعات نظامی روسیه (GRU) درآمده بود و یکی از دو مظنونی است که مقام‌های بریتانیایی تلاش برای کشتن جاسوس سابق روس را به او نسبت می‌دهند.
 • افسانه «نوسازی اقتدارگرا»

  نویسندگان: بوبولو و لیلیا شوتسووا ترجمه: محمدحسین باقی
  چین در جست‌وجوی ساخت ائتلاف‌هایی برای پشتیبانی از رهبری خود در آسیاست. به‌طور اخص، چین شراکتی قدرتمند را با روسیه و کشورهای آسیای مرکزی در SCO ترتیب (و توسعه) داده است. توسعه این پیوندها با کامبوج برای پکن در تعاملاتش با ASEAN سودمند بوده است. اقدامات کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که پکن درصدد برقراری نظمی منطقه‌ای با تمرکز بر برتری چین است.
 • انتشار فیلم ورود خاشقجی به کنسولگری

  دنیای اقتصاد: روزنامه واشنگتن‌پست با انتشار فیلمی لحظه ورود روزنامه‌نگار منتقد سعودی، خاشقجی را منتشر کرد. این تصویر منتشره از یک دوربین مداربسته کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گرفته شده است. همزمان گفته شده است که یک روز قبل از ناپدید شدن جمال خاشقجی، وی در مصاحبه‌ای مطبوعاتی با شبکه دویچه‌وله آلمان به حرف‌های دونالد ترامپ درباره مکالمه‌ تلفنی‌اش با پادشاه عربستان واکنش نشان داده بود.
 • دموکراسی در محاصره روسیه

  دیلی میل: وزیرخارجه سابق آمریکا معتقد است دموکراسی تحت محاصره است و روسیه را عامل آشوب سیاسی امروز دنیا خواند. هیلاری کلینتون، بانوی اول سابق آمریکا عصر دوشنبه با انتقاد از دولت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفت آنها در سیاست‌های آمریکا و انگلیس دخالت کردند و به دونالد ترامپ کمک کردند تا در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ مقابل او پیروز شود.
 • افزایش نابرابری در آمریکا

  دنیای اقتصاد: موسسه رتبه‌سنجی مودیز، یکی از سه موسسه رتبه‌سنجی معتبر جهان هشدار داد که نابرابری روزافزون در ثروت و درآمد به بدنه اقتصاد آمریکا آسیب می‌زند. گر چه موضوع نابرابری روزافزون بین ثروتمندان و فقرای آمریکا مورد توجه همگان از اقتصاددانان تا سیاستمداران قرار دارد؛ اما این مرکز تحقیقاتی در تحلیلی این موضوع را مورد بررسی قرار داده است که چگونه این روند می‌تواند بر انعطاف‌پذیری مالی آمریکا و رتبه اعتباری آن تاثیر منفی بر جای گذارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر